Uniwersytet Zabawy Profesora KOOGLO

kooglo31

Sympatyczny naukowiec zaprasza dzieci (i dorosłych) do swojego kreatywnego, bezpiecznego świata, w którym czeka na nie moc inspiracji z drewnianymi klockami w roli głównej. Różnokolorowe bryły zyskały nowoczesne, magnetyczne wcielenie, dzięki czemu jeszcze lepiej radzą sobie podczas zabawy.

kooglo_mini_kolor_3

Dlaczego drewniane klocki KOOGLO są wyjątkowe? Odpowiedź jest bardzo prosta: bo przyciągają się nawzajem lub odpychają od siebie. To dlatego, że w ich ściankach zostały umieszczone magnesy, które zachowują swoje naturalne właściwości fizyczne. Na Uniwersytecie Zabawy KOOGLO powstają więc solidne konstrukcje, które pomagają inspirować małych budowniczych do ćwiczenia przeróżnych umiejętności. – Oferujemy produkt, który pokazuje nowy wymiar drewnianych klocków, będących kiedyś jedną z podstawowych zabawek. Ale klocki to nie tylko budowanie, ale też czytanie, kodowanie, liczenie, nauka kolorów, kształtów, nazywanie emocji… Dlatego we współpracy z ekspertami w dziedzinie pedagogiki stworzyliśmy Sześcian Pozytywnego Rozwoju KOOGLO i na jego podstawie opracowaliśmy różnorodne zabawy, które mają na celu wspieranie rozwoju intelektualnego, fizycznego,  społecznego, językowego, emocjonalnego oraz kreatywnego dzieci w wieku 2-7 lat. Pokazujemy w ten sposób, że klocki mogą posłużyć nie tylko do budowania, ale też do rozwijania umiejętności na wielu poziomach – mówi Emil Łojczuk z KOOGLO. – Zabawy są dostępne w dołączonym do każdego zestawu „Kreatywniku KOOGLO”. Naturalnie to nasza propozycja, dzieci (i dorośli) mogą dowolnie modyfikować każdy pomysł, ale też tworzyć własne scenariusze – dodaje.

#zBudujRelacje

Na tym jednak nie koniec. Profesor KOOGLO na własnym przykładzie zachęca również do kształtowania wartości ponadczasowych, takich jak pielęgnowanie relacji z najbliższymi. Dlatego w działaniach wspiera go żona Marysia, nowa postać w KOOGLO. – W ten niezwykle obrazowy sposób chcieliśmy podkreślić, że nawet najciekawsze aktywności wywołują bez porównania mniejsze emocje, jeśli działamy w pojedynkę. Towarzystwo innych osób dostarcza nowej energii, doświadczeń i wiedzy, można się wymieniać pomysłami i w ten sposób uczyć od siebie nawzajem – podkreśla Emil Łojczuk.

W ramach kampanii #zBudujRelacje polski producent do każdego zestawu KOOGLO dołącza też tradycyjne kartki pocztowe z pozdrowieniami, które aż się proszą o wysłanie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy dużej części dzieci trudno jest w ogóle wyobrazić sobie inną formę kontaktu z najbliższymi niż za pośrednictwem szeroko dostępnych urządzeń elektronicznych. – Klocki i pocztówki to taki nasz powrót do przeszłości, zaś wykorzystanie w drewnianych bryłach magnesów ma utożsamiać ducha współczesności i pokazywać dzieciom, że te dwa światy świetnie się uzupełniają. Tak jak one same mogą czerpać pełnymi garściami z zabawy ze swoimi rodzicami oraz dziadkami i na odwrót – zwraca uwagę Emil Łojczuk.