Rynek Zabawek

„Rynek Zabawek” – profesjonalny magazyn branży zabawkarskiej oraz portal www.rynekzabawek.pl

„Rynek Zabawek” to nowa jakość: pismo, które przystaje do rosnących potrzeb firm i w pełni sprawdza się w roli rynkowego łącznika między producentem, dystrybutorem, handlem a konsumentem.

Sektor zabawkarski dynamicznie się zmienia. Wymaga to od firm, dystrybutorów i handlu nowatorskiego podejścia, ale też innowacyjnych metod komunikacji B2B i B2C. To główna myśl przyświecająca powstaniu nowych fachowych mediów opartych na doświadczeniu, wiedzy, pomysłowości oraz sieci branżowych kontaktów w Polsce i za granicą. To magazyn tworzony przez profesjonalistów dla profesjonalistów. „Rynek Zabawek” łączy producentów, dystrybutorów, właścicieli hurtowni i sklepów, dając wszystkim tym podmiotom niezbędną do prowadzenia firmy wiedzę, zacieśnia relacje biznesowe i otwiera nowe perspektywy rozwoju w niezwykle konkurencyjnym środowisku.

Redakcja

Magazyn „Rynek Zabawek”, podobnie jak portal internetowy www.rynekzabawek.pl tworzony jest przez grono profesjonalnych dziennikarzy, specjalistów w dziedzinie prawa, merchandisingu, handlu, e-commerce, firm badawczych. O tym, co dzieje się na światowych rynkach zabawek, informować nas będą przedstawiciele zagranicznych pism branżowych. Współpracujemy również z autorytetami zajmującymi się opiniowaniem oraz kontrolowaniem całego sektora zabawkarskiego.

Nakład: 3500 egzemplarzy, co zapewnia najlepsze dotarcie do najważniejszych partnerów handlowych.

„Rynek Zabawek” członkiem ZKDP

Od pierwszego numeru magazyn „Rynek Zabawek” jest tytułem zarejestrowanym w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. To jedyne pismo branżowe poświęcone zabawkom z udokumentowanym i audytowanym nakładem i dystrybucją, co pozwala klientom mieć pewność odnośnie do wiarygodności deklarowanego nakładu, skuteczności dystrybucji pisma oraz jego zasięgu.

Częstotliwość: 8 wydań w roku
Objętość: minimum 86 stron

Tematyka

Zakres tematyczny każdego wydania jest szeroki – dostosowany zarówno do sezonowości sprzedaży, jak i najważniejszych rynkowych wydarzeń oraz aktualnych kampanii reklamowych. Wszystko po to, by jak najlepiej wspierać dobre produkty.

Stałe działy wydania

Relacje z targów, kontraktacji, eventów: zawsze aktualne, z pierwszej ręki, poparte opiniami i wypowiedziami ludzi z branży.

Porady: dla handlu najistotniejsze są te związane z prowadzeniem biznesu detalisty, m.in. VM, techniki sprzedaży (z uwzględnieniem poszczególnych grup produktów) oraz wszelkie inne tematy skupione na prowadzeniu sklepu, również internetowego.

Nowości: motorem rynku są właśnie nowości, które prezentujemy w nowoczesnym stylu.

Najnowsze trendy: wskazujemy tematy, które są lub wkrótce staną się rynkowymi hitami.

Hity sprzedaży: online, rynek tradycyjny, sieci handlowe.

Porady prawne: nowe rozporządzenia dotyczące bezpieczeństwa zabawek, prawa przedsiębiorcy i prawa konsumenta.

Ciekawe rozmowy: Czytelnicy bardzo lubią ciekawe rozmowy oraz dziennikarskie portrety osób, za którymi stoją niezwykłe dokonania. Dlatego ważnymi rubrykami są wywiady oraz lifestyle’owa kolumna „Ludzie z pasją”.

 Kampanie reklamowe: opisujemy oraz podpowiadamy, w jaki sposób przygotować skuteczną kampanię reklamową.

Badania rynku: aktualne rynkowe raporty z najświeższymi danymi.

Nowe technologie: prezentujemy najnowsze technologie w produkcji poszczególnych artykułów, tak aby biznes zawsze rozwijał się w najlepszym kierunku.

Rynek tradycyjny: odwiedzamy sklepy i hurtownie, pisząc o tym, jak wygląda sektor zabawkarski okiem praktyków.

Sondy i branżowe dyskusje: rozmawiamy o ważnych zagadnieniach dla branży zabawkarskiej.

Design: fokus na design pozwala wyłonić najlepsze produkty, które warte są uwagi handlu i konsumentów.

Designerski layout

Nowoczesny, przejrzysty, funkcjonalny i przyciągający uwagę Czytelnika. „Rynek Zabawek” jest pismem niezwykle merytorycznym, ale jednocześnie przyjaznym w odbiorze. Wysoki poziom edytorsko-graficzny nie tylko ułatwi i uprzyjemni lekturę, ale też pozwoli na najbardziej efektowne zaprezentowanie materiałów reklamowych i PR-owych współpracujących z nami firm.

„Rynek Zabawek” – portal internetowy

Portal www.rynekzabawek.pl

Znakomitym uzupełnieniem i wsparciem drukowanego magazynu jest nowy portal internetowy.
Wydanie papierowe charakteryzować będą pogłębione analizy rynkowe, porady, atrakcyjne prezentacje produktów. Jednak wszyscy wiemy, że z biznesem mamy do czynienia przez 24 godziny na dobę, a dodatkowo nieustannie się on zmienia. Ważne jest zatem, by puls wydarzeń był stale monitorowany i uaktualniany. To właśnie jest głównym celem serwisu online, naszego równorzędnego działania wydawniczego.

Najważniejsze działy portalu

Wydarzenia – z kraju i ze świata

Nowe produkty:

  • gry
  • zabawki

Targi, eventy, konferencje:

  • kalendarz targów i innych wydarzeń branżowych
  • zapowiedzi targów w Polsce
  • zapowiedzi targów zagranicznych
  • relacje z imprez

Poradnik handlowca – wiele praktycznych rozwiązań i porad dla lepszego rozwoju biznesu.

Nasze rozmowy – najciekawsze wywiady o zawsze aktualnych sprawach dotyczących branży zabawek.

Sklep na tak – inspiracja dla wszystkich, którzy chcą dobrych zmian dla własnego biznesu, bazując na doświadczeniach tych, którzy odnieśli sukces.

Wydarzenia miesiąca – w formie kalendarza. To niezbędnik każdego przedsiębiorcy. Dzięki niemu żadne wydarzenie branżowe nie ujdzie Państwa uwadze.

Forum – miejsce rozmów poważnych, biznesowych, ale też tych po godzinach…

Relacje filmowe: z targów, eventów, wywiady, spoty reklamowe – aktualnie emitowane w TV oraz testy zabawek.