SPIELWARENMESSE: Nagrody ToyAward 2018!

Każdego roku Spielwarenemesse eG przyznaje nagrody wybitnym innowacyjnym produktom w czterech grupach wiekowych. W kategorii Niemowląt pierwsze miejsce zdobył Kullerbü – Parking-tor zabawkowy firmy Habermaass, natomiast Silverlit Toys Manufactory odniosła zwycięstwo w kategorii Przedszkolaków dzięki swojemu Robo Chameleon. Kategorię Dzieci w Wieku Szkolnym wygrał Pepper Mint i zestaw do eksperymentów Treehouse Adventure od Franckh-Kosmos Verlag. Zbudowany w skali 1:87, VW T1 Samba firmy Tamiya-Carson Modellbau jako pierwszy przekroczył linię mety w kategorii Nastolatki i dorośli. 
Dziesięcioosobowe jury złożone z badaczy rynku, międzynarodowych pośredników sprzedażowych i eksperta ds. bezpieczeństwa zabawek – wybrało czterech zwycięzców ToyAward spośród 643 zgłoszeń (wzrost z 635 w 2017 r.). Zabawki oceniane były pod względem czynnika zabawy, oryginalności, bezpieczeństwa, potencjału sprzedażowego, wykonania i jakości.

Kategoria Niemowlęta (0-3 lata):
Kullerbü – Car Park-Play Track – parking-tor zabawkowy Habermaass
Haba to prawdziwy multi-talent – samochody mogą parkować na różnych poziomach. Jest warsztat, stacja benzynowa i lądowisko dla śmigłowców na najwyższym poziomie, oraz oczywiście tor, po którym auta mogą śmigać w górę i w dół. Opinia jury: „Parking-zabawkowy tor jest wykonany z dobrej jakości materiałów i oferuje niemal nieskończoną ilość opcji zabawy dla dzieci.”

Kategoria Przedszkolaki (3-6 lat):
Robo Chameleon, Silverlit Toys Manufactory – uroczy Robo Chameleon z wielkimi, szerokimi oczami i robotycznymi ozdobami błyskawicznie podbije serca wszystkich przedszkolaków. Zdalne sterowanie przemieszcza zabawkę po dziecięcym pokoju, by trenować zręczność w zabawny sposób. Po dotknięciu przycisku, szybko rozwija długi język pokryty magnesami, dzięki któremu chwyta metalowe jedzenie, które zaraz znika w jego paszczy. „To daje robotowi dużą wartość w sferze zabawy”, stwierdza jury.

Kategoria Dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat):
Pepper Mint and the Treehouse Adventure, Franckh-Kosmos – fascynująca gra, która w zabawny sposób wprowadza najmłodszych w świat badań. Za pomocą konkretnych przykładów, dzieci rozwiązują problemy techniczne lub związane z fizyką wraz z odlotowym Pepper Mint. Koncepcja ta przekonała do siebie jury, ponieważ: “Zestaw do eksperymentów daje dziewczętom dostęp do tematów STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) – poza truizmami i różowymi światami brokatu”.

Kategoria Nastolatków i dorosłych (od 10 lat):
1:87 VW T1 Samba Bus 2.4G 100% RTR, Tamiya-Carson Modellbau – samochodowy klasyk Volkswagena T1 Samba teraz dostępny jest w zaledwie pięciocentymetrowej wersji zdalnie sterowanej. Miniaturowy model to oryginalna replika w skali 1:87 popularnego staruszka, która z pewnością spodoba się kolekcjonerom i fanom makiet kolejowych (VW idealnie pasuje do makiet kolejowych H0). Jury ocenia: “Wysokiej jakości sterowanie, detale takie, jak karoseria i malowanie zostały starannie odtworzone”.