RYNEK ZABAWEK patronem medialnym PIONKA! (9-10 czerwca)

Rodzinne spotkania z grami planszowymi
Pionek to najstarsza promująca gry planszowe impreza w Polsce. Już od ponad 10 lat gracze z całej Polski spotykają się podczas pionkowych spotkań, odbywających się dwa razy w roku – latem i jesienią.

Organizator: PORTAL GAMES

Pierwsze Pionki organizowane były w MDK w Gliwicach, jednak stale zwiększająca się liczba graczy spowodowała zmianę lokalizacji. Od trzech lat konwent organizowany jest w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu.
Każda taka impreza przyciąga prawie 1500 osób, które przez dwa dni spędzają czas nad planszami. Uczestnicy mają okazję zagrać zarówno w sprawdzone klasyki, jak i najświeższe nowości wydawnicze, dostarczane przez sponsorów. Wszelkie niejasności i zasady wyjaśniane są przez wolontariuszy, jest to więc świetna okazja do nauki nowych tytułów. Od lat konwent zbiera świetne opinie za klimat i promowanie wspaniałego hobby, jakim jest granie w planszówki.
 Pionka stworzył w 2007 roku Ignacy Trzewiczek, autor wielu uznanych w Polsce i na świecie gier planszowych, a także właściciel wydawnictwa Portal Games. Impreza powstała by umożliwić ludziom kontakt z grami planszowymi, integrację oraz wspólne – bardzo towarzyskie i rodzinne – spędzanie czasu.

Pionek jest wydarzeniem bardzo otwartym i transparentnym. Nie promujemy na nim gier konkretnych wydawnictw, a po prostu granie w gry planszowe jako formę spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną.
Najbliższa edycja Pionka odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2018r. w zabrzańskiej hali MOSiR. Jest to wspaniała okazja do spotkania z przyjaciółmi i nowymi, podobnie myślącymi ludźmi, w rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z grami planszowymi!

XXIX PIONEK
Data: 9-10 czerwiec 2018 r.

Godzina: sobota – 10:00-18:00, niedziela – 10:00-17:00

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Zabrzu, ul. Jana Matejki 6


Wstęp: biletowany, cena 8,00 zł

Strona www: http://pionek.org/
Kontakt: portal@portalgames.pl

Atrakcje 29. Pionka:
Bogata biblioteka gier
Na Pionku organizator udostępnia bogatą bibliotekę gier, zawierającą kilkaset egzemplarzy tytułów polskich i zagranicznych wydawców. Jednocześnie przed każdym Pionkiem Portal Games stara się pozyskiwać kolejne nowości od czołowych polskich wydawców, by mieć jak najbardziej aktualną listę gier, a czasem nawet umożliwić grę w tytuły jeszcze nie wydane!

Pomarańczowe Koszulki
Na Pionku osoby noszące dobrze widoczne pomarańczowe koszulki udzielają pomocy związanej z zasadami gier i kwestiami organizacyjnym. Ich zadaniem jest polecać odpowiednie tytuły i dobierać partnerów do grania, a także oprowadzać po terenie imprezy.

Zagraj, żeby wygrać!
To akcja, która pierwszy raz pojawiła się podczas 22. edycji Pionka. Gry biorące udział w akcji znajdują się obecnie w osobnej części hali i osoby grające w nie mogą po zagraniu wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu. Na koniec imprezy (w niedzielę ok. 16.30), spośród wszystkich osób grających organizator wylosuje szczęśliwców, którzy otrzymują nagrody z puli ufundowanej przez sponsorów.

UnPub Poland – Sieć Prototypów
Masz świetną grę, ale jeszcze jej nie przetestowałeś wśród szerszej publiczności? Chcesz poznać opinie innych fanów gier planszowych? Zgłoś prototyp swojej gry planszowej na Pionka w ramach inicjatywy UnPub! UnPub to doskonała okazja, aby twój prototyp znalazł się na jednym ze stołów i przyciągnął do siebie tłumy! W ramach wydarzenia organizator udostępni specjalną strefę prototypów, gdzie autorzy będą mogli prezentować i grać w swoje gry z zainteresowanymi.

plakat 9-10.06.2018