PANASONIC: Baterie EVOLTA zabawa na dłużej

Zabawa interaktywnymi zabawkami jest korzystna dla dzieci pod rozmaitymi względami. Zabawki te pomagają im bowiem w nauce, a także optymalizują ich rozwój fizyczny oraz zdolności poznawcze. Wymagają one jednak zwykle baterii o wysokiej wydajności, które będą niezawodne i bezpieczne. W czasie testów okazało się, że baterie EVOLTA najlepiej spełniają te kryteria.

Obecnie prawie jedna na pięć zabawek jest zasilana bateriami. Od krótkofalówek i robotów przez tablety i komputery aż po aparaty fotograficzne i pociągi – wybór zabawek jest ogromny. Są one także coraz bardziej wyszukane i zajmujące niż kiedykolwiek wcześniej. Zabawki na baterie ułatwiają dzieciom naukę i rozwój, ćwicząc ich zręczność ruchową i umiejętności językowe, a także rozwijając wyobraźnię.Różnią się one pod względem energii niezbędnej do ich obsługi – te najbardziej wymagające potrzebują mocnych baterii alkalicznych, aby zmaksymalizować korzyści z nauki.

Opinie mają znaczenie – ankieta konsumencka

Jeśli chodzi o zakup baterii, rodzice stawiają na wysoką wydajność. Pokazała to ankieta przeprowadzona w Niemczech wśród 976 rodziców dzieci poniżej 14. roku życia. Miała ona na celu uzyskanie informacji na temat zachowań związanych z zakupem baterii do zabawek dla dzieci oraz znajomości różnych marek baterii. Wyniki ankiety pokazały, że 42% rodziców wydaje na zabawki średnio od 100 do 250 EUR rocznie. Można zatem śmiało powiedzieć, że trwałe i stabilne baterie do zabawek są dla wielu rodziców priorytetem.

Idealne do zabawek

Alkaliczne baterie EVOLTA firmy Panasonic nadają się do urządzeń o średnim i dużym zużyciu energii, zwłaszcza do zabawek. Wyjątkowa wydajność sprawia, że wytrzymują wiele godzin zabawy – nawet więcej niż dziecko. Wiadomo też, że konsumenci najbardziej obawiają się wycieku z baterii, gdyż uszkodzenie kosztownych zabawek na baterie może przysparzać rodzicom bólu głowy. Dzięki zaawansowanej konstrukcji i innowacyjnej technologii baterii EVOLTA ryzyko wycieku jest co najmniej o jedną trzecią mniejsze niż do tej pory.

Baterie EVOLTA zostały przetestowane, a wyniki testów mówią same za siebie. Podczas wyzwania z wykorzystaniem kolejki LEGO® przetestowano konkurencyjne marki baterii, aby ustalić, który pociąg będzie jechał najdłużej, umożliwiając tym samym najdłuższą zabawę. Baterie EVOLTA okazały się wyraźnym zwycięzcą, wykazując co najmniej 25% więcej mocy w porównaniu z konkurencją. To dowód, że baterie EVOLTA są lepsze od pozostałych. Posiadają one zaawansowaną konstrukcję, unikalną dla firmy Panasonic, która zapewnia więcej miejsca na aktywne składniki, a tym samym maksymalizuje wydajność. Ponadto baterie zachowują swoją wysoką wydajność nawet po bardzo długich okresach przechowywania. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ 62% respondentów w pełni zgodziło się z następującym stwierdzeniem: „Kupuję baterie na zapas, niezależnie od tego, czy ich potrzebuję, czy nie”.

Coraz lepsze

Nieustannie dążąc do poprawy wydajności, aby sprostać wyzwaniom stawianym bateriom alkalicznym, firma Panasonic opracowała baterię EVOLTA NEO, która ma jeszcze większą moc. W rzeczywistości okazało się, że jest to najdłużej działająca bateria alkaliczna w historii firmy Panasonic. Bateria EVOLTA NEO wykorzystuje związek srebra do absorpcji gazu w przypadku przeładowania, zapobiegając emisji gazu podczas przechowywania. Takie cechy sprawiają, że ta nowa bateria jest jeszcze bardziej stabilna niż jej poprzedniczka.

*********************************************

O PANASONIC ENERGY EUROPE

Panasonic Energy Europe ma siedzibę w Zellik, w pobliżu Brukseli w Belgii. Firma należy do koncernu Panasonic Corporation, międzynarodowego lidera wśród producentów sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Ogromne i długotrwałe doświadczenie firmy Panasonic w dziedzinie elektroniki użytkowej sprawiło, że Panasonic jest dzisiaj największym producentem baterii w Europie. Europejskie zakłady produkcyjne są ulokowane w Tessenderlo w Belgii i w Polsce w Gnieźnie. Panasonic Energy Europe dostarcza „mobilną” energię do ponad 30 krajów w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy obejmuje m.in. akumulatory, ładowarki, baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne oraz baterie specjalistyczne (cynkowo-powietrzne, litowe do aparatów fotograficznych, litowe guzikowe, alkaliczne mikro czy srebrowe).

*********************************************

O FIRMIE PANASONIC

Panasonic Corporation jest światowym liderem zajmującym się rozwojem i produkcją artykułów elektronicznych do różnorodnego prywatnego, komercyjnego i przemysłowego użytku. Panasonic posiadający swoją siedzibę w Osace (Japonia) na koniec roku obrachunkowego, przypadającego na 31 marca 2018 roku ogłosił, skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto w wysokości około 61,4 miliardów euro. Panasonic jest zaangażowany w tworzenie lepszego życia i lepszego świata, stale przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa i szczęścia ludzi na całym świecie. W 2018 firma Panasonic świętowała setną rocznicę swojego istnienia.

Źródło: Panasonic