Nowości Lego Duplo na II półrocze 2016 r.

Dzieci uwielbiają wymyślać nowe historie i codziennie przeżywać emocjonujące przygody. Zestawy konstruktorskie LEGO® DUPLO® pozwolą nie tylko na fascynującą i kreatywną zabawę, ale i na rozwijanie umiejętności manualnych.

Historia każdego miasteczka zaczyna się od placu budowy. Na początku nie ma niczego oprócz twardej ziemi, potem przyjeżdżają buldożery, ciężarówki, koparki, dźwigi i ładowarki. Dzieci uwielbiają bawić się w budowniczych i tworzyć konstrukcje własnego pomysłu: kolorowe mosty, domy do nieba czy krzywe wieże. Pomogą im w tym również pociągi, którymi będą przewozić materiały budowlane. A gdy już wybudują miasto, tym samym pociągiem mogą jeździć do szkoły, pracy lub przyjaciela.

Dziecko w wieku ok. 1,5 roku życia zaczyna odkrywać świat, który go otacza i próbuje go zrozumieć. Poprzez zabawę rozwija swoje umiejętności społeczne i poznawcze, zdobywając nowe doświadczenia i eksplorując różne środowiska, które są źródłem nowej wiedzy o świecie. Tematyczne zestawy LEGO DUPLO są bardzo pomocne w rozwoju dziecka, gdyż dostarczają nieskończonej inspiracji do zabawy i radości.

Jak zbudować miasto?

Jeśli mały budowniczy marzy, aby wybudować swoje własne miasto, musi zacząć od samego początku. Doskonałym wyborem będzie LEGO DUPLO „Koparko-ładowarka” (10811) z wielką szuflą na przedzie i z tyłu oraz ruchomym dźwigiem, który może służyć do kopania i zgarniania dekorowanych klocków z narysowanymi dżdżownicami. Model został tak skonstruowany, by pasować do małych i jeszcze nieporadnych rączek dziecka. Budowa wielkiego miasta właśnie się zaczęła!

Wielkie maszyny LEGO DUPLO

Czy znów słyszysz ten dźwięk? Na plac budowy właśnie wjechały kolejne maszyny LEGO DUPLO „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812). Łatwo ruszyć z robotami, gdy ma się do zabawy wielką koparkę, która wykopie każdy dół i rozwali każdy mur. Gruzy można załadować na ciężarówkę i wywieźć na wysypisko śmieci. Zestaw zawiera także 2 minifigurki budowniczych LEGO DUPLO.

Wielka budowa

Gdy prace stają się bardziej zaawansowane, dzieciom będzie potrzebny buldożer, wywrotka i jeżdżący dźwig. Zestaw LEGO DUPLO „Wielka budowa” (10813) z tymi trzema wspaniałymi maszynami jest doskonałym sposobem na emocjonującą zabawę pełną radości z konstruowania i tworzenia swoich własnych budowli. Buldożer oczyści teren, a ciężarówka przywiezie nowe materiały budowlane. Dzięki dźwigowi można zbudować nawet prawdziwy drapacz chmur! W zestawie znajduje się również minifigurka budowniczego LEGO DUPLO, z którym łatwo bawić się w role. Dzięki temu dziecko może poczuć, jak to jest być liderem zespołu lub posłusznym pomocnikiem. Do minifigurki jest dołączony także kask, by dbać o bezpieczeństwo na budowie.


Uwaga! Samochód na skrzyżowaniu

Jeśli dziecko jest zafascynowane pociągami, spodoba mu się zabawa LEGO DUPLO „Ciuchcia DUPLO” (10810). Może nawet w przyszłości zostanie odpowiedzialnym motorniczym, który dba o bezpieczeństwo pasażerów? W zestawie dołączono także przejazd kolejowy i samochód, dzięki czemu rodzice mogą rozmawiać ze swymi pociechami o zasadach ruchu na drodze i ćwiczyć w zabawie, jak należy przechodzić przez ulicę.

Fascynujący świat pociągów

Z LEGO DUPLO „Mój pierwszy pociąg” (10507) łatwo wprowadzić dziecko w fascynujący świat pociągów. Razem możecie stworzyć kolorowy pociąg parowy, który wydaje dźwięki, wagon pasażerski, stację kolejową z kasą biletową, stację benzynową i sygnalizator świetlny. To idealna propozycja dla początkujących budowniczych, którzy będą zachwyceni nieskończoną, różnorodną i kreatywną zabawą w pociągi.

Klocki LEGO DUPLO zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób, by zabawa nimi była łatwa i bezpieczna. Są dwa razy większe od zwykłych klocków LEGO i dzięki temu idealnie dopasowane do małych rączek dziecka. Wszystkie zestawy LEGO DUPLO wykonano według najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, ponieważ dla Grupy LEGO najlepsza zabawa to bezpieczna zabawa.

Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Koparko-ładowarka” (nr katalogowy 10811) – 59,99 zł, „Ciężarówka i koparka gąsiennicowa” (10812) – 79,99 zł, „Wielka budowa” (10813) – 249,99 zł, „Ciuchcia DUPLO” (10810) – 129,99 zł, „Mój pierwszy pociąg” (10507) – 79,99 zł.