Nowa seria książeczek „BING” od Egmont Polska

14 marca br. na półki księgarskie trafiła nowa seria książek dla przedszkolaków o trzyletnim króliczku „Bing” wydana przez Egmont Polska. Cykl opowieści i książek aktywizujących adresowany jest do najmłodszych dzieci, gdzie razem z Bingiem i jego najlepszymi przyjaciółmi podejmują codzienne, nowe wyzwania oraz rozwiązują związane z nimi problemy.

Gdy jest się trzylatkiem, życie nie jest proste, a wręcz dramatyczne. Małe dzieci doświadczają naprzemiennie radości, rozczarowań, złości czy zachwytu. Silne emocje odczuwają przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Króliczek Bing odzwierciedla dziecięce doświadczenia i w autentyczny sposób pokazuje hałaśliwy, radosny i niepoukładany świat przedszkolaka.

HCBAJNEWBING_CV250

Cykl książek „Bing”, w którym znajdują się między innymi kolekcja bajek, zeszyt zadań, ilustrowane czytanki, czy wodne kolorowanki to doskonała propozycja dla ciekawych świata przedszkolaków, które znają uroczego Binga i jego przyjaciół z bajki emitowanej na kanale MiniMini+. Edukacyjne opowieści o Bingu pomagają dziecku poznać świat, uczą, bawią i dostarczają wzruszeń, spodobają się również tym maluchom, które jeszcze Binga nie znają. Za pomocą ciepłej narracji, a jednocześnie umiejętnie unikając moralizatorskiego tonu, seria książek „Bing” w przystępny i delikatny sposób pokazuje zarówno dzieciom jak i dorosłym, różne sposoby radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami w ich życiu. Podczas wspólnej lektury można dziecku wskazać, jak sobie radzić z trudnymi emocjami i wytłumaczyć niezrozumiałe sytuacje.