LEGO: Zabawki na Dzień Dziecka

Dla dzieci najlepsza zabawa to taka, która jest twórcza, rozwijająca, radosna i nigdy się nie kończy. Jak twoja pociecha lubi się bawić? W dom, sklep, dinozaury, piratów, wcielając się w role superbohaterów czy programując roboty? W świecie LEGO można bawić się we wszystko. Dlatego klocki LEGO od lat są na szczycie marzeń wszystkich dzieci, w każdym wieku – i przedszkolaków i nastolatków!

Nazwa LEGO pochodzi od zbitki słów „LEg GOdt”, co po duńsku znaczy „baw się dobrze”. Taka jest też misja firmy, by dostarczać dzieciom na całym świecie zabawki, które są inspirujące, kreatywne i rozwijające. W świecie LEGO wszystko jest możliwe, gdyż z klocków dzieci mogą zbudować wszystko, co podpowie im ich nieskończona wyobraźnia. Niebieski klocek może być jagodą albo morzem, a żółty słońcem albo radością. Dzieci czerpią z tworzenia – składania, rozkładania i przebudowywania mnóstwo radości, a rodzice mogą być pewni, że w tym czasie, bez wysiłku, a wręcz z ogromną przyjemnością, rozwijają ważne umiejętności, przydatne w dorosłym życiu: kreatywność, nieszablonowe myślenie, zdolność rozwiązywania problemów, komunikatywność czy inteligencję emocjonalną.

Klocki LEGO, mają w swojej ofercie ponad 450 produktów o różnorodnej tematyce i stopniu złożoności, dlatego wszystkie dzieci, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdą zestaw, który trafi w ich gust. Oto rekomendacje prezentowe na Dzień Dziecka.

LEGO® DUPLO® dla najmłodszych kreatywnych

LEGO DUPLO to duże klocki dostosowane dla małych rączek dzieci w wieku od 1,5 do 5 lat. Budując pierwsze modele według własnego pomysłu, maluchy doskonalą kreatywność i wyobraźnię, rozwijają umiejętności motoryczne, poznawcze, społeczne, językowe, ucząc się literek, cyferek, kształtów i kolorów. Z zestawami „Przygody na farmie” (10868) i „Stajnia z kucykami” (10868) poznają zwierzątka i życie na wsi. Czy krówka robi „muuu”? Co konik je na śniadanie? Jak rolnik dba o swoje gospodarstwo? LEGO DUPLO to także liczne podpowiedzi dla rodziców, jak się bawić ze swoimi dziećmi, by wesprzeć ich wszechstronny rozwój.

 Mali bohaterowie LEGO® City

Nieco starsze dzieci, od 5 do 12 lat, będą zachwycone, mogąc wcielać się w postaci, które ich fascynują w życiu codziennym i dzięki temu stać bohaterami w swoim świecie. Bojaźliwe maluchy bawiąc się zestawami „Pościg górską drogą” (60172) i „Górski posterunek policji” (61174) mogą stać się dzielnymi policjantami, którzy łapią złodziei i w ten sposób odkryć swoje inne cechy i możliwości. Nieśmiałe dzieci mogą grać rolę kierownika budowy, nadzorować „Transport ciężkich ładunków” (60183) i poczuć się liderem grupy, albo zaproponować rówieśnikom wycieczkę nad jezioro „Pick-upem z przyczepą” (60182), gdzie spędzą fantastyczny czas, łowiąc ryby i nawiązując przyjaźnie.

Paczka przyjaciół LEGO® Friends

Dzieciom w wieku od 5 do 12 lat, które uwielbiają bawić się z rówieśnikami, spodoba się seria LEGO Friends, gdzie 5 przyjaciółek: Mia, Emma, Stephanie, Andrea i Olivia spędzają razem każdą wolną chwilę, dzieląc się swoim zainteresowaniami: muzyką, tańcem, sportem, nauką i modą. W ich „Domu przyjaźni” (41340), przerobionym z remizy strażackiej, nie ma nudy. Można tu zrelaksować się w jacuzzi na dachu, wykorzystać swój talent i stworzyć coś kreatywnego w warsztacie Emmy lub huśtać się wesoło na drzewie. A może twoje dziecko chciałoby przeżyć fascynujące przygody na wakacjach? Pośpieszcie się! Przyjaciółki właśnie siadają do „Samochodu kempingowego Mii” (41339) i wyruszają na weekend na wieś. LEGO Friends to nieskończone scenariusze zabaw dla dziewczynek i chłopców.

Międzygalaktyczne przygody LEGO® Star Wars™

Miłośnicy kultowej serii kinowej „Gwiezdne wojny” będą zachwyceni zestawami nawiązującymi do najnowszego epizodu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, którego premiera odbędzie się już 25 maja. Z serią LEGO® Star Wars dzieci mogą w swoich pokojach jeszcze raz przeżywać przygody ulubionych bohaterów z dużego ekranu lub kreować swoje własne historie. Wystarczy wskoczyć do superszybkiego „Śmigacza Hana” (75209) i ruszyć na poszukiwanie emocjonujących scenariuszy! Mały fan kosmicznych przestworzy może także usiąść za sterami najszybszego statku w galaktyce – „Sokoła Millennium” (75212) i z pomocą przyjaciela Chewbaki uciec przed „Imperialnym myśliwcem TIE” (75211).

Mistrzowie Spinjitzu LEGO® NINJAGO

Na fanów LEGO NINJAGO czekają kolejne przygody! Z nowymi zestawami Dragon Masters można wykonywać rewelacyjne sztuczki. Spinner NINJAGO kręci się i lata! Zabawka składa się z rączki do zbudowania z klocków LEGO, kapsuły na minifigurkę, klockowego ostrza, smoczych skrzydeł i linki. Dzieci mogą zbudować swoje ulubione spinnery w 5 wersjach: „Złoty smoczy mistrz” (70644), „Cole – smoczy mistrz” (70645), „Jay – smoczy mistrz” (70646), „Kai – smoczy mistrz” (70647), „Zane – smoczy mistrz” (70648).

Zabawka dla dużych chłopców

Zestawy LEGO® Technic to idealny prezent dla starszych dzieci, gdyż można z nich zbudować realistyczne modele odzwierciedlające prawdziwe samochody, maszyny, samoloty, helikoptery i statki, wyposażone w szereg zaawansowanych możliwości i funkcji. „Pojazd szybkiego reagowania” (42075) to znakomita replika terenówki straży pożarnej, którą można przebudować na wyścigówkę strażacką. Z kolei fanów rajdów mogą zbudować „Czerwoną wyścigówkę” (42073), która potrafi przyśpieszać!

Nauka programowania z LEGO® BOOST

LEGO BOOST (17101) to połączenie klocków LEGO z zaawansowaną technologią. Z tym zestawem dzieci już od 7 roku życia mogą uczyć się programowania komputerowego i zbudować 5 modeli, a potem za pomocą darmowej aplikacji na tablet nimi sterować. Robot Vernie potrafi mówić, pokazuje swój nastrój, zmieniając wyrazy twarzy, porusza się we wszystkich kierunkach, widzi też przedmioty i kolory, wyczuwa odległość, potrafi chwytać i przenosić, gestykulować rękami, a nawet wypuszczać strzałki z wyrzutni na ramieniu! Verniego można przebudować na łazik M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4), gitarę 4000, kota Frankiego, linię produkcyjną lub cokolwiek, co tylko twoje dziecko sobie wyobrazi.

Więcej informacji: www.LEGO.pl, www.facebook.com/LEGO

 

O Grupie LEGO: 

Grupa LEGO jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. Firma, założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena i bazująca na ikonicznym klocku LEGO®, jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Zgodnie ze swoim mottem: „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, spółka angażuje się w rozwój dzieci, a jej misją jest inspirowanie przyszłych budowniczych do rozwijania swoich umiejętności poprzez twórczą zabawę i naukę. Produkty LEGO sprzedawane są na całym świecie. Można się z nimi zapoznać na stronie www.LEGO.com

Więcej szczegółów na temat Grupy LEGO, informacje na temat wyników finansowych i działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu można znaleźć pod adresem http://www.LEGO.com/aboutus.