KOPD: Zakończenie XVI edycji konkursu „Świat Przyjazny dziecku”

 

LOGO_SPD_AKCEPT

Konkurs Świat przyjazny dziecku jest unikalnym projektem Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Szesnaście lat temu powstał pomysł, aby eksperci pomagali rodzicom, opiekunom, a także firmom – m.in.: dystrybutorom i producentom zabawek oraz  wydawcom książek, wyłonić najlepsze na polskim rynku zabawki, miejsca, inicjatywy, portale dla dzieci.

Projektem zainteresowały się media, rodzice, opiekunowie i przede wszystko: same firmy. I tak, co roku ogłaszać możemy kolejną edycję, czekać na Państwa zgłoszenia, następnie oceniać i wreszcie spotkać się z Laureatami na uroczystej gali.

To już niebawem! 29 maja w Centrum Hulakula uroczystość ogłoszenia wyników XVI edycji Konkursu poprowadzą Paulina CHYLEWSKA i Artur BARCIŚ.

Odświeżone grafiki, nowe kategorie (m.in.: rehabilitacja), całkiem nowy „misiowy” spot oraz nietuzinkowy spot radiowy przyciągnęły wiele firm, a w tym roku bijemy rekord ilości uczestników i jakości nagrodzonych produktów!

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST TAK ISTOTNY?

Konkurs jest najdłużej działającą inicjatywą tego typu, jedyną przygotowaną przez organizację pożytku publicznego. Ma cel nie tylko edukacyjny, ale i pomocowy, gdyż udział w Konkursie to również realna pomoc potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Wszystkie środki finansowe uzyskane z opłat konkursowych są przekazywane na bezpośrednią pomoc naszym podopiecznym. Nasz Konkurs jest pozbawiony komercyjnego charakteru – cały dochód z Konkursu przeznaczony jest na naszą działalność statutową.

 

Patronat honorowy objęli Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Rolę Ambasadora Konkursu objęli w tym roku Barbara Kurdej-Szatan, Aleksandra i Michał Żebrowscy.

Lista Laureatów czyli najlepsze książki, zabawki, miejsca, inicjatywy tutaj:

http://kopd.pl/aktualnosci/laureaci-xvi-edycji-konkursu-swiat-przyjazny-dziecku/

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o Komitecie Ochrony Praw Dziecka

 

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 23 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

 

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl