KONKURS KOPD „Świat przyjazny dziecku” po raz siedemnasty!

 

zaproszenie_mailing2a

Ruszyła 17. edycja organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka konkursu, którego głównym celem jest pomoc rodzicom oraz opiekunom, a także dystrybutorom, producentom zabawek i wydawcom we wskazaniu najlepszych produktów i miejsc dla dzieci.

Projekt z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony mediów, rodziców i opiekunów oraz producentów. Konkurs jest bowiem najdłużej działającą inicjatywą tego typu i jedyną organizowaną przez organizację pożytku publicznego. Jego celem jest nie tylko edukacja, ale też realna pomoc potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Wszystkie środki uzyskane z opłat konkursowych są przekazywane na podopiecznych KOPD.

Zgłoszenia udziału w 17. edycji konkursu można dokonać poprzez stronę www.kopd.pl/programy-i-kampanie/swiat-przyjazny-dziecku.

Patronat honorowy: Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

Wsparcie finansowe: Nestlé Nan 2 Optipro, Sanofi Empowering Life, Barlinek, Wydawnictwo IUVI

Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. magazyn branżowy „Rynek Zabawek”, a w kapitule konkursu zasiada m.in. redaktor naczelna naszego pisma Anna Wakulak. 

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 r. misją KOPD jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez centrum interwencyjne w Warszawie oraz 22 oddziały terenowe w całej Polsce. KOPD jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną.