Gra „LABIrynt” ma już swój turniej!

LABI, a właściwie „LABIrynt” to gra planszowa, w którą jednocześnie może grać nawet 35 osób! Wydawcą gry jest firma Epideixis. 

Opracowana została z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym, które za jej pomocą utrwalają lub rozwijają swoją umiejętność orientacji na płaszczyźnie. Słuchając komend mówiących o ile pól w prawo, w lewo, w górę lub w dół należy przesunąć pionek na planszy, dzieci w formie zabawy utrwalają tę nieodzowną w życiu umiejętność.
Gra jest dostępna na rynku od 2 lat. Doświadczenie zdobyte w tym czasie pokazuje, że jest świetną rozrywką nie tylko dla najmłodszych, ale i dla młodzieży oraz osób dorosłych, które muszą w trakcie gry wzmóc koncentrację i skupienie oraz uruchomić logiczne myślenie. Ponieważ uczniowie krakowskiej „111” grywali w LABI już wcześniej, jedna z nauczycielek, p. Teresa Smoleń, pasjonatka gier i edukacji poprzez zabawę, postanowiła zorganizować Szkolny Turniej, aby zachęcić dzieci do większego zainteresowania się „planszówkami” i do wybierania takiej formy spędzania czasu, a także, aby wyrabiać w dzieciach prawidłową postawę współzawodnictwa. W turnieju wzięło udział około 60 uczniów, którzy prowadzili rozgrywki w czterech 15-osobowych grupach. W każdej wyłoniono jednego zwycięzcę, a że rywalizacja była zacięta, uhonorowano także dzieci, które dotarły do mety jako drugie. Zabawy i intensywnego myślenia było przy tym co niemiara.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Organizatorzy mają nadzieję, że i inne szkoły zechcą zorganizować podobne turnieje u siebie. Kto wie, może w przyszłości udałoby się nawet rozegrać turniej międzyszkolny…