Goliath® przejmuje firmę Tucker ™

Goliath, światowy lider w branży zabawek i gier, ogłosił dzisiaj, że nabył Tucker, jednego z najlepszych na świecie projektantów i twórców innowacyjnych zabawek do zabawy na świeżym powietrzu.

Założona w 2001 roku firma Tucker odniosła sukces w kategorii zabawek sportowych, opracowując nowy ekscytujący produkt, którym zmieniła na dobre zabawę piłką, oferując innowację w stosunku do tradycyjnego produktu. Ich najbardziej popularna linia, kultowy Phlat Ball®, jest obecnie hitem w blisko 60 krajach, sprzedając się w liczebności ponad 23 milionów sztuk! Wielokrotnie nagradzane, innowacyjne produkty Tucker, są doskonałym uzupełnieniem obszernej linii zabawek i gier Goliath.

„Po naszym ostatnim przejęciu Britz ‚n’ Pieces w Australii, Tucker świetnie pasuje. Widzimy ogromny potencjał w grach i zabawach na świeżym powietrzu, a synergię z naszymi udanymi produktami Wahu, trampoliny, Rakietowa-Wędka i wiele innych. Zdecydowanie ugruntowaliśmy naszą pozycję lidera rynku w tej kategorii „- powiedział Adi Golad, założyciel Goliath.

„Kiedy w zeszłym roku Adi skontaktował się z nami w celu zbadania możliwych synergii, zaczęliśmy rozmawiać, co zaowocowało prawdziwą wygraną! W Tucker możemy skupić się na tym, co robimy najlepiej, tworząc innowacyjny produkt z efektem „Wow”, aby wszyscy mogli się cieszyć! „, Powiedział Mike Goldman, założyciel i prezes Tucker. „Wszystkie międzynarodowe umowy dystrybutorskie pozostaną w mocy, a sprzedawcy detaliczni będą nadal obsługiwani przez swoich dotychczasowych dystrybutorów. Sprawimy, że zmiana właściciela stanie się bezproblemowa zarówno dla naszych dystrybutorów, jak i partnerów detalicznych „- kontynuował.

Idąc dalej, Tucker będzie działać jako centrum tworzenia koncepcji oraz badań i rozwoju dla produktów Out-door w Goliath. Tak abyśmy mogli dostarczać naszym klientom zabawne i innowacyjne nowe produkty!

O Goliath Goliath został założony w 1980 roku i jest jedną z niewielu rodzinnych globalnych firm produkujących zabawki i gry. Goliath jest międzynarodowym producentem i dystrybutorem szerokiej gamy produktów. Przykłady obejmują Wahu®, Rocket Fishing Rod®, Rummikub®, Rubik’s Cube®, Tri-Ominos®, Wordsearch ™, Pop the Pig®/Piggy Pop®, Doggie Doo ™/Pupil Kupil ®, Gooey Looey ™ i Catch the Fox ™/Rudy Lis®.

Firma nadal odnotowuje znaczny wzrost, stale rosnąć między innymi dzięki przejęciom Pressman Toy® i JAX® w Stanach Zjednoczonych, Crown & Andrews® i Britz ‚n Pieces / Wahu w Australii, Modelco® we Francji i Elephanta® w Nowej Zelandii. Goliath jest liderem na rynku gier zręcznościowych, oraz w wielu innych kategoriach zabawek, takich jak puzzle, rękodzieło (Arts&Crafts), outdoor, innowacje i nowości. Produkty Goliath są obecnie sprzedawane w ponad 75 krajach na całym świecie, a firma ma biura w Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Polsce, Hong Kongu, Australii, Nowej Zelandii, USA i Kanadzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.goliathgames.com

O Tucker:

Tucker, z siedzibą w Hamilton, NJ, wprowadził na rynek linię zabawek obejmujących wszystkie grupy wiekowe. Każda zabawka stworzona przez Tucker otrzymała nagrody od różnych prestiżowych organizacji, w tym z: „Mom’s Choice, Parents’ Choice, The National Parenting Center, The Toy Insider and veteran toy marketer Einstein, da Vinci and Goldberg. Niedawno dwie zabawki Tuckera otrzymały specjalne zatwierdzenie przez AblePlay, oddział Lekotek, udowadniając wszechstronność innowacji Toy Tucker, która przynosi wartość dla rodziców i korzyści dla dzieci w całym spektrum. Produkty Tucker Toys to między innymi nagradzany na całym świecie Phlat Ball®, EZ Grip®, Crush-It! ® Bat, Trick Shot Sports®, Zoingo Boingo® Pogo, oraz deska ZB Freestyle® Board, idealna zabawka sportowa do podskakiwania dla entuzjastów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tuckertoys.com