Firma na medal! – Wader “Zasłużony dla Eksportu”

wader_logo_04

Wader-Woźniak otrzymał Medal „Zasłużony dla Eksportu” – prestiżowe wyróżnienie dla firm oraz osób za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eksportu. Wręczenie medali odbyło się 25 kwietnia podczas Forum Eksportu 2018 w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 gości z całej Polski, w tym dyplomaci, eksperci handlu zagranicznego, najwięksi eksporterzy i przedstawiciele instytucji. Laureatów wyłoniła kapituła Krajowego Stowarzyszenia Eksporterów Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zgłoszeń samorządów województw, którzy wytypowali Liderów Eksportu.

Dla polskiego producenta, od lat obecnego na globalnym rynku, to kolejne takie wyróżnienie. Pozyskiwanie nowych rynków zbytu jest jednym z kluczowych kierunków rozwoju firmy. Połowę produkcji przeznaczamy na regularny eksport do około 70 krajów – opowiada Marcin Woźniak, prezes firmy Wader-Woźniak.

Produkty Wader są bardzo cenione za granicą i trafiają do najdalszych zakątków świata. Zabawkami z Dąbrowy Górniczej bawią się dzieci w tak egzotycznych miejscach, jak Islandia, Mongolia, RPA, czy Polinezja Francuska. Można je również kupić m.in. w Australii, Indiach, Nowej Zelandii, Libanie, Kanadzie, Izraelu i na Bermudach. Jednak największą sprzedaż firma notuje w Europie. Najbardziej popularnymi produktami eksportowymi są pojazdy dla dzieci w tym kultowy Gigant, klocki, zabawki edukacyjne, zestawy naczyń i zabawki do piasku. Rocznie z fabryki wyjeżdża ponad 6 milionów zabawek.