„Destinies” po polsku!

page1image892608Lucky Duck Games ogłasza polską edycję swojego przeboju z Kickstartera – „Destinies”. Gra stworzona przez polskich autorów: Filipa Miłuńskiego i Michała Gołębiowskiego nie schodzi z pierwszych pozycji listy hotness w serwisie BoardGameGeek. Gra pierwotnie miała ukazać się w Polsce za sprawą wydawnictwa IUVI Games, ale ostatecznie zdecydowano, że zostanie pod skrzydłami macierzystego wydawcy. Głos w tej sprawie zajęli przedstawiciele obydwu wydawnictw: – Z dumą ogłaszamy, że polska edycja gry Destinies ukaże się listopadzie 2021 roku. Pierwotnie miało za nią odpowiadać zaprzyjaźnione z nami wydawnictwo IUVI Games. Za obopólną zgodą zdecydowaliśmy, że ten tytuł powinien zostać jednak zrealizowany przez nas – Michał Herman, dyrektor ds. rozwoju biznesowego Lucky Duck Games.
– Od momentu ogłoszenia przez nas wydania polskiej wersji językowej projekt rozrósł się, a Lucky Duck Games otworzyło prężnie działający polski oddział. Dlatego, wspólnie z Lucky Duck Games Polska postanowiliśmy, że za polską wersję językową będzie odpowiadał oryginalny wydawca.

Zespół IUVI Games. „Destinies” na stoły polskich graczy trafi już w listopadzie, ale już teraz zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem gry.

Zostań bohaterem epickiej opowieści i wypełnij swoje przeznaczenie!

Prorocy mówią o Aniele Śmierci, którego nadejście zwiastuje koniec dni. Głód, zaraza i wojna pustoszą ziemię, ale wciąż wydaje się, że jest nadzieja. W tym czasie próby garstce wybranych dana będzie moc decydowania o ludzkich losach. To im przyjdzie wybierać między wybawieniem, a potępieniem.

Wciel się w jednego z bohaterów i eksploruj fantastyczny świat inspirowany średniowieczem. Świat pełen mrocznych historii, przygód i niezwykłych postaci. Każda twoja decyzja będzie

miała znaczenie w tym dynamicznie zmieniającym się środowisku gry. Czy uda ci się wypełnić swoje przeznaczenie, zanim zrobią to przeciwnicy?

Destinies to rywalizacyjna gra narracyjna łącząca zalety planszówki z możliwościami aplikacji. Przy bardzo przystępnych zasadach gra oferuje rozgrywkę w stylu Role-playing Game. Rolę mistrza gry przejmuje aplikacja, która dostosowuje świat gry w zależności od poczynań graczy.

W grę można grać w 1-3 osoby w różnych trybach. W podstawowej grze dostępnych będzie pięć scenariuszy, każdy oferujący rozgrywkę na około 2-2,5 godzin. Pudełko zawiera 67 dużych kafli mapy, 150 kart, kilkadziesiąt żetonów i aż 31 figurek, w tym figurkę Abaddona o wysokości 9 centymetrów.