Biegowa przygoda dla najmłodszych czyli 6. Ślężański Bieg Młodzieżowy z Waderem

start

Parafrazując klasyka (…) szkoda, że państwo tego nie widzą – setki roześmianych maluchów przekracza linię startu. Co za energia i radość, jakie emocje! 13 czerwca, Rynek w Sobótce tętni życiem. Najmłodsze dzieci przy gorącym dopingu kibiców pokonują dystans 150 metrów. Z dyplomami, medalami i prezentami od Partnera Wydarzenia marki Wader, trafiają w objęcia dumnych rodziców. Kto wie może wśród nich są przyszli maratończycy albo następcy Usaina Bolta?

Dzieci mają niespożyte zapasy energii i potrafią być szybkie, co potwierdzą próbujący nadążyć za uciekającymi maluchami rodzice czy dziadkowie. Bieganie jest bowiem dla dziecka naturalną umiejętnością i doskonałą zabawą. I w kategoriach zabawy i przygody traktują swój udział najmłodsi uczestnicy tej biegowej imprezy.

A w biegu startują dzieci i młodzież już od 4 roku życia. I wszyscy zawodnicy, nawet ci najmłodsi biegną z numerami startowymi z chipem elektronicznym odczytujących ich wyniki.

Dla marki Wader to już szósty „start” w Ślężańskim Biegu. Każdego roku na dzieci czekają zabawki polskiego producenta. „Wspólne, aktywne spędzanie czasu to najlepszy prezent, jaki możemy podarować swojemu dziecku, pokażmy, że sport jest atrakcyjniejszy od tabletu czy smartfona. – komentuje Ewelina Kozielska z firmy Wader-Woźniak, partnera wydarzenia.
Warto też pamiętać, że sport uczy wytrwałości i systematyczności, wzmacnia poczucie własnej wartości, poprawia odporność, uczy zasad fair play, wygrywania ale i przegrywania, sprawia, że czujemy się szczęśliwsi! A, że przykład idzie z góry, jeśli rodzice są aktywni to też łatwiej im zaszczepić w maluchach pozytywne nawyki, które później zaprocentują na długie lata.