Andrzej Sapkowski gościem specjalnym kwietniowego Festiwalu Czytelnictwa Warsaw Book Show

 

zaproszenie_warsaw_book_show_mail_partnerzy_nowe

Najczęściej tłumaczony polski autor fantasy od czasów Lema, twórca Wiedźmina, Andrzej Sapkowski spotka się z czytelnikami podczas Festiwalu Czytelnictwa Warsaw Book Show. Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia, w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie. Impreza towarzyszyć będzie trzeciej edycji największego w Polsce festiwalu popkultury Warsaw Comic Con, gromadzącego dziesiątki fanów filmów, seriali, książek, komiksów i gier. Bilety już w sprzedaży!

PATRON MEDIALNY: RYNEK ZABAWEK

Festiwal Czytelnictwa Warsaw Book Show startuje naprawdę mocno. Twarzą i gościem specjalnym imprezy został Andrzej Sapkowski – autor, który niezwykle rzadko bierze udział w tego typu wydarzeniach. Warsaw Book Show będzie więc niezwykłą okazją do spotkania z twórcą Wiedźmina twarzą w twarz i zdobycia autografu mistrza na egzemplarzu książki. Spotkanie z pisarzem odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia.

Andrzeja Sapkowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać – to najczęściej tłumaczony, po Stanisławie Lemie, polski autor fantasy, bardzo popularny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Międzynarodową sławę przyniosła mu przede wszystkim seria książek o Wiedźminie, która doczekała się już bestsellerowej odsłony w postaci gry komputerowej. Hitem Sapkowskiego zainteresował się też Netflix. Fani Wiedźmina liczą na serial o jego przygodach na miarę „Gry o tron”.

Ze swoimi czytelnikami spotkają się także: Jacek Komuda – autor powieści historycznych, osadzonych w realiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów, Tadeusz Cegielski – historyk idei, autor cyklu retro-kryminalnego o Ryszardzie Wirskim oraz powieści „Głowa”, Łukasz Orbitowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia, Jakub Żulczyk – autor 7 powieści, a także scenarzysta „Belfra”, Jakub Małecki − pisarz tworzący fantastykę i literaturę obyczajową, laureat nagrody Śląkfa w 2012, dwukrotnie nominowany do nagrody Zajdla Jerzy „JeRzy” Rzymowski – redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”, Michał Gołkowski – autor powieści w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, cyklu Stalowe szczury oraz Spiżowego gniewu oraz Jarosław Makowski – dziennikarz (w przeszłości związany m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”), filozof i teolog, znawca myśli księdza Józefa Tischnera oraz nauczania papieża Franciszka. Wśród gości imprezy będą również: Marcin Podlewski, Marcin Przybyłek, Julka Cymbaluk, Michał Cessanis, Mateusz Zielonka, Krystyna Mirek, Teo Vafidis, Tomasz Jakubiak, Kasia Burzyńska, Iwona Zasuwau, Leszek Mellibruda, Agnieszka Rylik Elżbieta Radzikowska i Agnieszka Cegielska.

Na Warsaw Book Show swoją ofertę zaprezentują wydawnictwa książkowe i komiksowe, a także producenci gier planszowych. Odbędą się ciekawe wystawy – m.in. The Best of Satyrykon – najlepsze rysunki w 40-letniej historii najstarszego festiwalu satyrycznego w Polsce oraz wystawa komiksów, na której zobaczymy dzieła m.in. takich mistrzów, jak: Andreas Martens (Rork), Glenn Fabry (Kaznodzieja) i Janusz Christa (Kajko i Kokosz). W Strefie Planszówek będzie można rozerwać się przy grze planszowej, a w Strefie warsztatów z papierem „Dorigami” nauczyć sztuki origami. Zajęxcia będą adresowane do dorosłych i dzieci. Warsztaty malarskie i rysunkowe zorganizuje warsztatartysty.pl. Narysowane i namalowane prace trafią do książki przygotowywanej na cele charytatywne. Fani fantastyki w specjalnej strefie będą mogli zgłosić swoją nominację do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Kolejną strefę – komiksowo-serialową zorganizuje portal flarrow.pl. Nieziemską atrakcją będzie Strefa Kosmiczna z galerią zdjęć z kosmosu, kapsułą kosmiczną oraz łazikami.

Warsaw Book Show odbędzie się równocześnie z 3. Warsaw Comic Conem i 3. ROKO Good Game – Warszawskimi Targami Gier, w dniach 20-22 kwietnia 2018, w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie. Na wydarzenia obowiązuje jeden, wspólny bilet. Niezmotoryzowanych na imprezę dowiozą bezpłatne autobusy kursujące z centrum Warszawy.

Szczegóły na: warsawbookshow.pl i warsawcomiccon.pl oraz Facebooku