2024: Premiery na dużym ekranie

Oto tegoroczne premiery kinowe dla dzieci i całych rodzin. 

KWIECIEŃ 2024

5 kwietnia

„Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Klasa Idy wita nowe zwierzęta: niesfornego pingwina i pomocnego, ale nieśmiałego kameleona. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia szkoły uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający o jej początkach. Niestety, dyrektor ma własny pomysł na historię przedstawienia, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Czy musical zakończy się sukcesem?

 „Film dla kosmitów”

Bardzo pomysłowy, ale zamknięty w sobie 13-letni Jeremi całe dnie spędza przed ekranem telefonu. Kiedy mama zawozi go na wakacje do dziadka, chłopiec zaszywa się w domku na drzewie. Wtedy na jego drodze staje… robot, który przekazuje mu misję do wykonania. Wypełniając tajemnicze polecenia, ma stworzyć film, który poleci w kosmos! Jest tylko mały „problem”: jedno z zadań polega na znalezieniu kogoś do pomocy…

19 kwietnia

„Podróż do Krainy Jutra” (Bomba Film)

Błyszczący kamień przenosi 10-letniego Rikiego do zapierającego dech w piersiach równoległego świata. Kraina Jutra to miejsce, gdzie zwierzęta mówią, maszyny żyją w zgodzie z przyrodą, a wszędzie jest pięknie i zielono. Lśniący kamień prosi Rikiego o ochronę. Wygląda na to, że wszyscy chcą go zdobyć, ponieważ zapewnia szczęście Krainie Jutra. Riki ma przed sobą trudną misję…

26 kwietnia

„Mój pies Artur” (Kino Świat)

Miłośnik sportu i adrenaliny Michael Light wraz z trzyosobową ekipą zaufanych zawodników przystępuje do wymagających mistrzostw świata w rajdach przygodowych. Nie przypuszcza, że wkrótce jego zespół rozrośnie się o dodatkowego członka – bohaterskiego psa Artura. Połączeni nierozerwalną więzią człowiek i wierny czworonóg rzucą wyzwanie dżungli, falom, przepaściom i ograniczeniom własnych organizmów.

MAJ 2024

17 maja

„Wielka przygoda Niny” (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

Kiedy tata 10-letniej Niny nagle traci pracę, dziewczynka ze wszystkich sił stara się mu pomóc. Wraz z sąsiadem Mehdim i rezolutnym jeżem wyrusza na podbój skarbu ukrytego w opuszczonej fabryce. Czy bohaterka dopnie swego?

„Istoty fantastyczne” (United International Pictures)

Produkcja opowiada o młodej dziewczynie, która przechodząc przez trudny okres w życiu, zaczyna widzieć swoich wymyślonych przyjaciół z dzieciństwa.

 

24 maja

„Królestwo Planety Małp” (20th Century Studios Polska)

W świecie zdominowanym przez żyjące w harmonii małpy ludzie zostali zepchnięci na margines. Gdy nowy przywódca małp buduje swoje imperium, młody samiec wyrusza w niezwykle trudną podróż, która zmieni jego dotychczasowe wyobrażenie o przeszłości, a podjęte decyzje wpłyną na przyszłość zarówno małp, jak i ludzi.

 „Furiosa: Saga Mad Max” (Warner Bros. Entertainment Polska)

Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Trafia w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, w której rządy sprawuje Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę… Furiosa musi przetrwać wiele prób, a jednocześnie zgromadzić środki, które pozwolą jej wrócić do domu.

„Lars jest LOL” (Bomba Film)

Amanda nie może doczekać się rozpoczęcia szóstej klasy. Zgodnie ze szkolną tradycją ma dostać pod opiekę jakiegoś słodkiego pierwszoklasistę. Tymczasem jej podopiecznym zostaje Lars, nowy uczeń w klasie, który w dodatku ma zespół Downa. Czy z kimś takim można się zaprzyjaźnić? Jak będą ją traktować koleżanki i koledzy? Wreszcie co powie na to Adam, który bardzo jej się podoba?

31 maja

„Garfield” (United International Pictures)

Garfield to najbardziej znany kot na świecie. Jest leniuchem, który uwielbia lasagne i nie cierpi poniedziałków. Po nieoczekiwanym spotkaniu z zaginionym ojcem – niechlujnym ulicznym kotem Vicem – Garfield i jego psi przyjaciel Odie zmuszeni są porzucić swoje leniwe życie i wziąć udział w zabawnym napadzie…

CZERWIEC 2024

7 czerwca

„Monster” (Best Film)

Sori staje w obronie syna, który padł ofiarą agresji ze strony swojego nauczyciela. Oskarża on ucznia o prześladowanie młodszego kolegi. Ten ostatni przerzuca całą winę na pedagoga, a wszystkiemu przysłuchuje się beznamiętna dyrektorka, która niedawno straciła wnuka. Wzburzenie jest uzasadnione, wina – niepodważalna, lecz motywacje jednego i drugiego to zupełnie inna sprawa…

„Dancing Queen” (Bomba Film)

12-letnia Minie to szkolna kujonka z delikatną nadwagą, która po raz pierwszy w życiu zakochuje się. Aby zaimponować swojej miłości, zapisuje się na konkurs taneczny. Jej droga do samoakceptacji na parkiecie i poza nim pełna jest trudności, ale też radości.

14 czerwca

„W głowie się nie mieści 2” (Disney/Pixar)

Riley jest już nastolatką. W jej życiu pojawiają się nowe emocje, które kształtują osobowość dorastającej dziewczyny.

21 czerwca

„Sukienka Oskara” (Vivarto)

Ben ciężko zniósł rozwód i rozłąkę ze swoją byłą już żoną oraz trójką dzieci. Zupełnie nieoczekiwanie los dał mu drugą szansę. Mira musi spędzić sporo czasu w szpitalu, a Ben znowu może zamieszkać z dziećmi. Opowieść o przytłoczonym ojcu, który przekracza własne granice akceptacji z miłości do dziecka poszukującego swojej tożsamości, opowiedziana z odwagą, uczciwością oraz humorem.

LIPIEC 2024

5 lipca

„Gru i Minionki: Pod przykrywką” (Universal Pictures)

Na życie Gru zaczynają dybać nowi przeciwnicy: Maxime Le Male i jego dziewczyna, femme fatale Valentina. Bohater wraz z rodziną (powiększoną niedawno o Gru juniora) zostaje zmuszony do ucieczki i zamieszkania w kryjówce.

26 lipca

„Deadpool & Wolverine” (Marvel)

Fantastycznonaukowy film akcji nakręcony na podstawie serii komiksów o Deadpool i Wolverine wydawnictwa Marvel Comics.

 

SIERPIEŃ 2024

2 sierpnia

„Harold i magiczna kredka” (Sony Pictures)

Film na podstawie wydanej w 1955 r. książka opowiadającej historię czterolatka, który za pomocą kredek tworzył otaczające go światy. Książka okazała się prawdziwym hitem – doczekała się sześciu nowych części!

 9 sierpnia

„Borderlands” (Monolith Films)

Kultowa seria strzelanek studia Gearbox Software doczekała się ekranizacji z gwiazdorską obsadą i znanym reżyserem za kamerą.

23 sierpnia

„Nierozłączni” (M2 Films)

Ścieżki porzuconej pluszowej zabawki oraz kukiełki krzyżują się w Central Parku. Przyjaciele chcą przeżyć epicką przygodę w Nowym Jorku.

30 sierpnia

„Kraven Łowca” (United International Pictures)

Film akcji nakręcony na podstawie serii komiksów o postaci o tej samej nazwie wykreowanej przez wydawnictwo Marvel Comics.

WRZESIEŃ 2024

13 września

„Leonardo. Odkrywca” (Best Film)

Leonardo da Vinci opuszcza Włochy, aby zamieszkać na francuskim dworze, gdzie może swobodnie eksperymentować, wymyślając maszyny latające, niesamowite pojazdy oraz badając ludzkie ciało. To właśnie we Francji wspólnie z żądną przygód i zuchwałą księżniczką Marguerite znajdzie odpowiedź na najważniejsze pytanie: „Jaki jest sens tego wszystkiego?”.

20 września

„Transformers One” (Paramount Pictures)

Film stanowi powrót do początków serii. Widzowie wrócą do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Historia jest wierna początkom poprzednich komiksów i seriali telewizyjnych. Głównymi bohaterami są Optimus Prime i Megatron, którzy zaczynali jako przyjaciele. Widzowie zobaczą, co stało się z tymi postaciami i jak stali się wrogami.

 

PAŹDZIERNIK 2024

 4 października

„Wszechświat Oliviera” (Fundacja Filmowa Warszawa)

Jest rok 1985. Olivier, młody chłopak o bogatej wyobraźni, przeprowadza się wraz z rodziną na najbardziej wysunięty na południe skrawek Europy. Dzieje się to dokładnie w momencie, kiedy na niebie ma się pojawić kometa Halleya. Wydarzenia te bardzo mocno wpływają na życie Oliviera, który w gwiazdach zaczyna szukać odpowiedzi na wszystkie trapiące go problemy.

11 października

„Dziki robot” (Universal Pictures)

Historia robota ROZZUM (w skrócie „Roz”), który po rozbiciu się na niezamieszkanej wyspie próbuje przystosować się do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się, jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami, a nawet zostanie przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia…

LISTOPAD 2024

8 listopada

„Venom 3” (Sony Pictures)

Nowojorski reporter dzięki tytułowemu kosmicznemu symbiontowi zyskuje supermoce. Wynaturzony, żarłoczny i agresywny Venom początkowo próbuje przejąć kontrolę nad ciałem Brocka. Jednak z czasem bohaterowie uczą się koegzystować, a nawet wspólnie walczą ze złoczyńcami.

22 listopada

„Gladiator 2” (Paramount Pictures)
Były już gladiator zdobył bogactwo i zyskał wyższy status w hierarchii społecznej. Teraz walczy o władzę w pogrążającym się w chaosie imperium. Prowadzi firmę dostarczającą rzymianom broń, a także zaopatruje ich w oliwę i wino.

 27 listopada

„Vaiana 2” (Disney)

Druga część nominowanej do Oscara animacji opowiada o kolejnych przygodach Moany, Maui i nowej załogi. Moana po otrzymaniu wezwania od swoich przodków wyrusza w podróż po odległych i niebezpiecznych wodach Oceanii…

29 listopada

„Wicked” (Universal Pictures)

Alternatywne spojrzenie na historię znaną z „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Wydarzenia zostały przedstawione z perspektywy wiedźm z krainy Oz. Opowieść zaczyna się jeszcze przed przybyciem Dorotki i zaraz po nim. Widzowie poznają losy przyjaźni Elfaby, która stała się Złą Czarownicą z Zachodu, i Galindy. Dowiedzą się również, co tak naprawdę wydarzyło się w pełnej tajemnic krainie Oz i kim jest słynny Czarnoksiężnik.

GRUDZIEŃ 2024

13 grudnia

„Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów” (Warner Bros. Entertainment Polska)

Historia rozgrywa się 183 lata przed wydarzeniami z kinowej trylogii. Nagły atak Wulfa, błyskotliwego i bezlitosnego Dunlendinga, który szuka zemsty za śmierć ojca, zmusza Żelaznorękiego i jego lud do stawienia mu czoła w pradawnej twierdzy Hornburg, która w przyszłości będzie nosić nazwę Helmowego Jaru. Hera, córka Helma, w obliczu rosnącego zagrożenia musi stanąć na wysokości zadania i poprowadzić ludzi do walki z pragnącym totalnej destrukcji wrogiem.

20 grudnia

„Mufasa: Król Lew” (Disney)

Widzowie poznają historię tytułowego bohatera, jednego z największych królów Lwiej Ziemi, opowiedzianą przez Rafikiego. Przyjaciel królewskiej rodziny przedstawi ją nie byle komu, tylko samej Kiarze, córce Simby i Nali. Swoj