NY TOY FAIR: Toy of The Year przyznane!

Podczas 18. dorocznej ceremonii wręczenia nagród Toy of the Year w Toy Industry Hall of Fame, uhonorowano najlepsze zabawki i najbardziej inspirujące osoby z branży zabawkarskiej w ramach imprezy wspierającej ważną pracę Toy Foundation na rzecz przekazania milionów zabawek milionom potrzebujących dzieci. W uroczystej gali, która odbyła się w legendarnym nowojorskim Ziegfeld Ballroom, wzięły udział setki przedstawicieli kadry kierowniczej.

Największymi zwycięzcami nocy były Fingerlings firmy WowWee USA, Inc. i L. O. L. Surprise! firmy MGA Entertainment, który podzielił się zasłużonym tytułem „Toy of the Year”. Mystery Minis firmy Funko , LLC zdobyła prestiżową nagrodę „People’s Choice” za zdobycie jak największej liczby głosów od konsumentów.

Ogółem nagrody przyznano w 17 kategoriach:

 • Figurka akcji roku: Marvel Guardians of the Galaxy Dancing Groot Figure firmy Hasbro, Inc.
 • Najlepsza zabawka kolekcjonerska roku: Fingerlings firmy WowWee USA, Inc.
 • Konstrukcyjna zabawka roku: LEGO® Star Wars BB-8™ firmy LEGO Systems, Inc.
 • Kreatywna zabawka roku: Star Wars Droid Inventor Kit firmy LittleBits
 • Lalka roku: Wonder Crew Superhero Will firmy PlayMonster
 • Gra roku: Soggy Doggy firmy Spin Master Ltd.
 • Zabawka roku dla niemowlaków/małych dzieci: Teddy Ruxpin firmy Wicked Cool Toys
 • Innowacyjna zabawka roku: Rubie’s Jurassic World T-Rex Inflatable Costume firmy Rubie’s Costume Company, Inc.
 • Licencja roku: Star Wars firmy Disney Consumer Products & Interactive Media
 • Zabawka outdoor roku: Bunch O Balloons Filler Soaker firmy Zuru
 • Zestaw do zabawy roku: Hot Wheels® Super Ultimate Garage firmy Mattel, Inc.
 • Zabawka pluszowa roku: Disney Junior Minnie’s Walk and Play Puppy firmy Just Play Products
 • Zabawka przedszkolna roku: PAW Patrol My Size Lookout Tower firmy Spin Master Ltd.
 • Rookie roku: Antsy Pants™ Build & Play™ Kits firmy Beach House Group
 • Specjalna zabawka roku: LEGO® Star Wars™ Millennium Falcon™ firmy LEGO Systems, Inc.
 • Zabawka techniczna roku: LEGO® BOOST Creative Toolbox firmy LEGO Systems, Inc.
 • Pojazd roku: PAW Patrol Sea Patroller firmy Spin Master Ltd.

Nagrody TOTY Awards, znane jako „Oscary” branży zabawek, obchodzą święto najlepszych ludzi i produktów branży… a jednocześnie gromadzą niezbędne środki finansowe na realizację misji Toy Foundation, opierającej działalność na niesieniu pomocy i radości potrzebującym dzieciom „- mówi Steve Pasierb, prezes i dyrektor generalny Stowarzyszenia zabawek. Kolekcja niezwykłych finalistów i zwycięzców TOTY w 2018 roku zapewnia dzieciakom na całym świecie niekończącą się zabawę i naukę. Coroczny proces przyznawania nagród TOTY świadczy o głębokim talencie, przedsiębiorczości i innowacyjności społeczności zabawkarskiej „!

Podczas ceremonii w cenionej sali Toy Industry Hall of Fame zaprezentowano dwóch mistrzów branży: Andrea Barthello, współzałożyciela i COO ThinkFun Inc. oraz James R. Beckera, założyciela firmy licencjonującej Anjar Co. Dołączyli do imponującej listy 74 luminarzy branży zabawek, w tym Jima Hensona i Georga Lucasa, którzy zostali wprowadzeni do hali od momentu jej powstania w 1984 roku.

Ponad 600 zabawek i gier zgłoszono do konkursu przez firmy różnej wielkości; finaliści kategorii, ogłoszeni w listopadzie, zostali wybrani przez ekspertów, sprzedawców, naukowców i dziennikarzy zasiadających w jury TOTY.

Zwycięzcy kategorii zostali wyłonieni na podstawie głosów sprzedawców detalicznych zabawek (masowi i specjalistyczni), mediów, członków Stowarzyszenia zabawek oraz konsumentów. Aby zapewnić finalistom i zwycięzcom dodatkową staranność w ramach ich wyboru, Stowarzyszenie zabawek zatrudniło firmę księgową Tate & Tryon w celu zweryfikowania zasad TOTY, w tym procesu nominacji, oceny i głosowania. Tate & Tryon potwierdziła również wyliczenia dotyczące głosowania i zweryfikowała zwycięzców w kategorii Toy of the Year 2018.

Zwycięzców konkursu „Toy of the Year” wyłonił panel ekspertów, który poddał analizie wszystkich finalistów przed podjęciem decyzji w oparciu o głosy TOTY, sprzedaż wakacyjną i informacje medialne ( media tradycyjne, internetowe i społecznościowe). Laureatk nagrody „People’s Choice” został wyłoniony wyłącznie głosami konsumentów oddanymi w Internecie. Opisy wszystkich finalistów TOTY można znaleźć na ToyAwards. org.