LEGO NEXO KNIGHTS™zaprasza do wspólnej zabawy!

W styczniu br. na rynek trafiła nowatorska seria klocków LEGO® NEXO KNIGHTS™, łącząca świat realny z wirtualnym, a już w lutym i marcu firma LEGO® Polska zaprasza dzieci do wspólnej zabawy, by lepiej poznały najnowszą przygodową opowieść o rycerzach z królestwa Knighton. Dla wszystkich fanów kreatywnego budowania zorganizowano wielkie weekendowe eventy w centrach handlowych 4 miast Polski: w Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Lublinie.

Organizowane cyklicznie rodzinne imprezy LEGO to miejsca, gdzie dzieci oddają się twórczej zabawie tysiącami klocków LEGO, czerpiąc przy tym mnóstwo radości. Potrafią wyczarować z nich nowe światy, a dowolny element może stać się wszystkim, co tylko przyjdzie im do głowy – przezroczysty klocek brylantem, czerwony jabłkiem, niebieski wodą a żółty słońcem. Dzięki budowaniu dzieci rozwijają kreatywność i wyobraźnię, doskonalą zdolności manualne, uczą się logicznego myślenia, wytrwałości i dążenia do celu. Satysfakcja z wykonanego zadania umacnia ich wiarę w siebie i buduje poczucie własnej wartości. Z kolei wspólna zabawa z innymi dziećmi służy wzajemnemu inspirowaniu się i rozwijaniu zdolności społecznych.

Tematem przewodnim eventów w lutym i marcu są najnowsza i wyjątkowa seria LEGO® NEXO KNIGHTS™. Nowatorską koncepcję zabawy oparto na trzech filarach: klasycznych zestawach klocków LEGO, futurystycznej, przygodowej historii o rycerzach oraz aplikacji LEGO® NEXO KNIGHTS™: MERLOK 2.0. Trzy elementy spajają tarcze NEXO, które po zeskanowaniu aktywują niezwykłe moce, zdolności i funkcje rycerzy NEXO KNIGHTS™. Podczas imprez dzieci mogą lepiej poznać bohaterów nowej opowieści LEGO i wziąć udział w pełnej wyzwań misji ratowania królestwa Knighton. Po jej ukończeniu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek. W sektorze znajdzie się również strefa wolnego budowania, gdzie można tworzyć modele z rycerskiego świata według własnego pomysłu oraz ścianka foto z rycerzami NEXO KNIGHTS™.

Świat LEGO to wiele serii dla chłopców i dziewczynek. Na imprezach nie zabraknie więc stanowisk z innymi ulubionymi bohaterami. W strefie LEGO® Friends, razem z przyjaciółkami z Heartlake, dzieci będą mogły odgrywać scenki dotyczące ich ulubionych zainteresowań: muzyki, sportu, tańca, zwierząt i przyrody. Dla najmłodszych budowniczych w wieku od 1,5 do 5 lat zostanie stworzony sektor LEGO® DUPLO®. W „basenie” wypełnionym klockami LEGO DUPLO oraz na stoliczkach do zabawy maluchy będą mogły układać swoje pierwsze budowle lub wsiąść na motor 3D LEGO DUPLO i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance foto. Z kolei dla miłośników wirtualnej rzeczywistości zostanie przygotowana strefa LEGO Video Games z konsolami PlayStation 4 i zainstalowanymi różnorodnymi grami video LEGO. Wszystkich gości bawić będą profesjonalni animatorzy LEGO.

Otwarte, rodzinne eventy LEGO® NEXO KNIGHTS™ odbyły się i odbędą w godz. 11.00-19.00 w następujących miejscach i terminach: 20-21 lutego – Galeria Malta w Poznaniu, 27-28 lutego – Galeria Katowicka w Katowicach, 5-6 marca – Blue City w Warszawie, 12-13 marca – Galeria Olimp w Lublinie.


 

Więcej informacji:

www.facebook.com/LEGO

Club LEGO – http://club.lego.com/pl-pl

 

Kontakt:

Agencja PIAR+, Joanna Owsianko, tel. 502 126 043, e-mail: j.owsianko@prplus.pl

 

FIRMA LEGO

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze”. Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela – Godfred Kirk Christiansen – opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.