Włochy – Gość Honorowy Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2024

Włochy są gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które odbędą się od 23 do 26 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki i na pl. Defilad. Wystąpienie, z udziałem znakomitych twórców i wydawców z Włoch pod hasłem „Ci vuole un fiore” (potrzebny jest kwiat), będzie okazją do poznania pełnej gamy współczesnej literatury włoskiej. Stoisko Włoch, z udziałem 12 wydawców, zlokalizowane będzie w Sali Marmurowej PKiN pod numerem 133.

Do Warszawy przyjedzie ponad 20 autorek i autorów z Włoch. Z czytelnikami na targach spotkają się prozaicy i poeci, autorzy książek dla dzieci, filozofowie, religioznawcy, historycy, literaturoznawcy, dziennikarze a także mistrzowie ilustracji i przekładu – literackie gwiazdy i twórcy, którzy zdobywają uznanie publiczności. Przedstawiamy autorki i autorów z Włoch.

Bogaty i różnorodny program spotkań promujących kulturę i literaturę włoską obejmie spotkania autorskie, dyskusje literackie i branżowe oraz tak lubiane sesje autografów, a w foyer Sali Goethego w PKiN można będzie oglądać wystawę najpiękniejszych okładek książek „Włoskie historie. Włoska literatura piękna widziana oczami ilustratorów”. Program Włoch na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie rozpocznie spotkanie z udziałem wydawców literatury dziecięcej, Carla Gallucciego i Gai Stock wokół myśli przewodniej wystąpienia „Ci vuole un fiore”. Co jeszcze w programie gościa honorowego?

Udział Włoch w charakterze gościa honorowego na Międzynarodowych Targach Książki jest możliwy dzięki następującym włoskim instytucjom: Ministerstwu Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwu Kultury, Agencji ds. Promocji Handlu Zagranicznego ICE-ITA, Centrum Książki i Czytelnictwa, które promuje program kulturalny we współpracy z AIE – Włoskim Stowarzyszeniem Wydawców. Koordynacją przedsięwzięcia w Polsce zajęła się Ambasada Włoch, Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Biuro ICE-ITA w Warszawie.

Organizatorem Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie jest Fundacja Historia i Kultura. Wstęp na Targi i udział w wydarzeniach jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Dni i godziny otwarcia:

23.05.2024 r
. od godz. 10:00 do godz. 18:00
24.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
25.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
26.05.2024 r. od godz. 10:00 do godz. 17:00