Warszawskie Targi Fantastyki

Warszawskie Targi Fantastyki od 2015 roku gromadzą fanów szeroko pojmowanej fantastyki dając im możliwość spotkania ulubionych autorów, twórców oraz oddania się szałowi zakupów u Fantastycznych Wystawców. Tym razem stoisk będzie 106 – od najmniejszych do tych naprawdę dużych. 

PATRON MEDIALNY: RYNEK ZABAWEK

Na najbliższe #NajbardziejFantastyczneTargi zapraszamy, żeby umilić Wam ten trudny czas, jakim jest powrót do szkoły i pracy po wakacyjnych urlopach. Każdego, kto zdecyduje się odwiedzić imprezę czeka podróż do krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy pełnej legend i tajemnic.

Jak zawsze czekają na Was spotkania z Fantastycznymi Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz…

… Fantastyczni Wystawcy, a u nich:

💥 książki,
💥 gadżety,
💥 biżuteria,
💥 kosmetyki,
💥 zabawki,
💥 ubrania,
💥 akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru,
💥 inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze 🙂

Bilety:

Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:

Normalny: 10,00 PLN
Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla uczestników poniżej 13. roku życia)

Najmłodsi Fani (poniżej 7. roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu.

Godziny otwarcia Targów:

Sobota: 10:00 – 20:00     Niedziela: 10:00 – 18:00 

Fantastyczni Goście:

Leszek Bigos
Wiktora Czyżycka
Maks Dieter
Jarosław Dobrowolski
Paweł Famus
Robert Foryś
Michał Gołkowski
Paulina Hendel
Jacek Inglot
Krzysztof Piersa
Jagna Rolska
Janusz Stankiewicz
Anna Szumacher
Krzysztof Tyniec
Andrzej Ziemiański
Agnieszka Ziętarska

Godzinowy rozkład jazdy targów:

10 września 2022, sobota:

10:00 – Otwarcie Targów dla Fantastycznych Uczestników
11:00 – Michał Gołkowski
12:00 – Krzysztof Tyniec
13:00 – Andrzej Ziemiański
14:00 – Agnieszka Ziętarska
15:00 – Krzysztof Piersa
16:00 – Jagna Rolska, Anna Szumacher
17:00 – Wiktoria Czyżycka
18:00 – Quo Vadis WTF?
19:00 – Jarosław Dobrowolski
20:00 – Przerwa do niedzieli


11 września 2022, niedziela:

10:00 – Ponowne otwarcie Targów
11:00 – Robert Foryś
12:00 – Jacek Inglot
13:00 – Paulina Hendel
14:00 – Janusz Stankiewicz
15:00 – Leszek Bigos
16:00 – Maks Dieter
17:00 – Paweł Famus
18:00 – Zamknięcie Targów 

Stałe Fantastyczne Atrakcje przygotowane dla uczestników:

Fantastyczna Syrenka

Syrenka tej edycji (zaprojektowana przez Magdalenę Rudzińską) nadal w głowie ma wakacje i ma przypominać każdemu, że podróże można odbywać nawet z kanapy w domu! Jej atrybutem jest trzymana w dłoniach Lampa Aladyna oraz orientalny strój.

Jeśli nie udało Wam się zakupić gadżetów z naszą Gwiazdą, to będziecie mieli taką możliwość w targowym sklepiku przy stanowiskach akredytacyjnych 🙂

Zakątek autorów

Tak nazywamy miejsce spotkań z Fantastycznymi Gośćmi, gdzie poznacie znanych i lubianych autorów i autorki fantastyki oraz tych nawiązujących swoją twórczością do Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Gościem specjalnym tej edycji będzie Krzysztof Tyniec – aktor teatralny i estradowy oraz dubbingowy, który użyczył swojego głosu między innymi Dżinowi z disney’owskiego Aladyna.

Fantastyczna Strefa relaksu

Na 2 piętrze przy pomocy naszego Patrona – Radia SuperNOVA, stworzyliśmy dla Was strefę relaksu, w której będziecie mogli usiąść odpocząć i zebrać siły do dalszego odkrywania tajemnic, które skrywają Targi Fantastyki.

Fantastyczne Warsztaty makramy

Na trzecim piętrze wraz ze Szkołą Makramy SNAGart przygotowaliśmy dla Was warsztaty splatania i wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka, które znano już w starożytności. W nasze okolice przywędrowała ze starożytnej Asyrii i Babilonii czyli okolic Baśni 1000 i Jednej Nocy.

Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił w tej sztuce warsztaty na Targach będą idealną okazją. Wszystkie wzory opracowywane są tak, by osoba początkująca nie zniechęciła się do nauki i mogła dobrze przećwiczyć wszystkie sploty.

Fantastyczna Ścianka foto

Tym razem odwiedzając trzecie piętro będziecie mieli okazję zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym i oświetlonym przez nas tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach  nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagów! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować  🧜‍♀️

 

Atrakcje czasowe:

Poznaj Tajemnice Warszawy – spacer na pożegnanie DTBJ – 

sobota, 10 września, 20:30

W sobotę, po zamknięciu Targów, wraz z PoWarszawsku zapraszamy wszystkich Fantastycznych Uczestników i Wystawców  na spacer, na którym pomieszamy świat rzeczywisty z legendami.

Posłuchacie o początkach Warszawy, skoku kasiarzy na kamienicę. Poznacie opowieść o Złotej Kaczce oraz o fortepianie Chopina i Syrence. Dowiecie się, jakie sposoby miała księżna Grudziński na wieczną młodość. Dodamy mroczne historie o Felku Zdankiewiczu, białej damie oraz warszawskich farmazoniarzach.

W trakcie spaceru możecie też spróbować spełnić swoje marzenia, a na koniec usłyszycie jeszcze 3 legendy. Jednej z nich bohaterem będzie śpiący niedźwiadek. Brzmi fantastycznie? Startujemy 10 września o 20.30 spod Domu Braci Jabłkowskich.

QUO VADIS WTF? – czyli panel o tym, co dalej z Targami Fantastyki – 

sobota 18:00, Zakątek Autorów

Zastanawialiście się gdzie przenoszą się Targi Fantastyki? Kto je tworzy? Jak działają i jakie są ich najbardziej skryte tajemnice? Jeśli tak to usiądźcie na widowni Zakątka Autorów i posłuchajcie o tym dokąd zmierzają Targi Fantastyki.

Premiera filmu Żywoty Nieżywych – mockumentary o wampirach – 

sobota 21:00, Kino Helios Blue City

Jest to inspirowany uniwersum „Co Robimy w Ukryciu” mockument o wampirach. W wydaniu twórców akcja dzieje się w Polsce, a dwie bohaterki, 1800-letnia Apolonia i 130-letnia Mary mają własne, mocno się różniące pomysły na poradzenie sobie w specyficznych warunkach, w jakich przyszło im (nie)żyć. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy na drodze bohaterek staje nie przepadająca za wampirami czarownica Ścibora.

WWW targów: https://targifantastyki.pl

FP targów: https://www.facebook.com/TargiFantastyki/

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2847196615425618