Warszawskie Targi Fantastyki – podsumowanie

Wiosenna edycja Warszawskich Targów Fantastyki za nami. Cza na podsumowanie. 

WTF w liczbach:

10 374 uczestników 

 127 wystawców

 48 helperów 

 17 gości – autorów, scenarzystów i filmowców (a także larpowczyni)

 7 orgów w zespole realizującym wydarzenie

 1 premierowy pokaz filmu

 1 prelekcja o LARPowaniu. 

Wiosenne targi nabrały iście mrocznego i tajemniczego klimatu dzięki licznym atrakcjom zorganizowanym dla uczestników. Tym razem na wydarzeniu każdy mógł zanurzyć się w klimacie grozy w strefie Larpunka, popatrzeć z bliska na przerażającą, krwiożerczą roślinę (element scenografii musicalu „Little Shop of Horrors” Teatru Muzycznego Proscenium) oraz zagrać sesje RPG pełne mrocznego klimatu w strefie Black Monk Games. Oczywiście nie zabrakło wielu Fantastycznych Gości, w tym tych związanych z Zewem Cthulhu oraz horrorem i grozą.

Żeby było jeszcze bardziej fantastycznie, po zamknięciu targów, w sobotę, każdy kto pobrał darmową wejściówkę, mógł udać się do partnerskiego kina Helios na premierowy pokaz pilotażowego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” na podstawie powieści Jacka Komudy.

Na wydarzeniu pojawili się jak zawsze uśmiechnięci i kolorowi Fantastyczni Uczestnicy, wielu z nich miało okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami, porozmawiać z wystawcami o ich pracach i wyrobach oraz spotkać się ze sobą nawzajem.

Autorka zdjęć: Joanna Kołakowska – Migawki