WARSZAWSKIE MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI: Czytelnicze święto już w maju!

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w tym roku 25-28 maja w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad. W roli gościa honorowego zaprezentuje się Ukraina. Wystąpienie przygotują Ukraiński Instytut Książki ( z ramienia Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy) oraz Ambasada Ukrainy w Warszawie, w ścisłej współpracy z organizatorem targów – Fundacją Historia i Kultura.

PATRON MEDIALNY: RYNEK ZABAWEK.

Z początkiem roku, w odpowiedzi na zaproszenie Fundacji Historia i Kultura, oficjalne listy do organizatora targów z potwierdzeniem współpracy przy organizacji wystąpienia Ukrainy w roli gościa honorowego skierowali ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej – jego ekscelencja pan Wasyl Zwarycz, oraz dyrektor Ukraińskiego Instytutu Książki – pani Oleksandra Koval. Dzięki zaangażowaniu ambasady i Ukraińskiego Instytutu Książki na targach powstanie ponad 200-metrowe narodowe stoisko Ukrainy, zorganizowany zostanie też program wydarzeń z udziałem ukraińskich autorów i wydawców.

O targach

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to ważne wydarzenie branży wydawniczej, które jest kontynuacją Targów Książki Warszawie. Uczestniczy w nim międzynarodowe grono wystawców i twórców: pisarzy, tłumaczy oraz ilustratorów. Targom towarzyszy wielowątkowy program dla miłośników literatury: festiwale, strefy tematyczne i wydarzenia branżowe. Współpraca z renomowanymi partnerami: instytucjami i mediami, bezpłatny wstęp z transmisją wybranych wydarzeń w mediach społecznościowych i wielotysięczna publiczność to kolejne zalety wydarzenia. W 2022 r. w targach udział wzięło udział ponad 500 wystawców z 13 krajów. Z publicznością na wielu scenach spotkało się niemal 800 twórców, w tym aż 30 autorów z Norwegii, która była gościem honorowym ubiegłej edycji wydarzenia. Łącznie w ciągu czterech dni odbyło się ponad 1 tys. spotkań na scenach i w strefach, w ramach dziewięciu bloków programowych oraz na stoiskach. Targi odwiedziło około 90 tys. osób.