Warszawskie Dni Rodzinne: 16-18 września br.

Rano szybkie śniadanie, później praca, szkoła, wieczorem odrabianie lekcji, dodatkowe zajęcia, zmęczenie i brak sił na zabawę z dzieckiem. Tak często wygląda plan dnia zapracowanych rodziców czy opiekunów. Trudno niekiedy znaleźć czas dla swoich dzieci. Dlatego warto dobrze wykorzystać weekend. Jak to jednak dobrze zrobić, żeby nie spędzić czasu przed komputerem czy telewizorem? Z pomocą przychodzi Fundacja Zwalcz Nudę i organizowane przez nią Warszawskie Dni Rodzinne oraz spacery Niewidzialne miasto, które współtworzy również Fundacja DUCH.

PATRON MEDIALNY: RYNEK ZABAWEK

 Wspólnie spędzony czas

Wspólnie spędzony czas rodziców z dzieckiem to najlepszy sposób na budowanie relacji. Wspieranie poczucia bezpieczeństwa i bycia kochanym, możliwość lepszego poznania swojego dziecka, dostarczanie akceptacji oraz wsparcia, a także ugruntowanie poczucia przynależności. To tylko niektóre z zalet wspólnego spędzania czasu. Jak przekonują psychologowie, dziecku w wieku przedszkolnym należy poświęcać 30 minut dziennie. Musi to być jednak w całości poświęcony swoim pociechom. Czy to dużo? Może się wydawać, że nie – jednak najważniejsze jest to, co robimy z dzieckiem i jak dużo poświęcamy mu uwagi.

Wspólny weekend z dzieckiem

W pędzącym świecie, kiedy zmagamy się z problemami takimi jak rosnące ceny, wyższe raty kredytu czy wojna za naszą wschodnią granicą, zapominamy często o tym, co też również ważne – poświęcanie uwagi swoim dzieciom. To od nas zależy, jakich wychowamy dorosłych, dlatego wspólne spędzanie czasu jest tak istotne. I to wspólne spędzanie czasu jest właśnie główną ideą naszych Warszawskich Dni Rodzinnych. W weekend 16-18 września placówki w stolicy otwierają swoje drzwi – to doskonała okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny, poświęcenia dziecku uwagi oraz poznania się nawzajem – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora Warszawskich Dni Rodzinnych.

Warszawskie Dni Rodzinne  to wyjątkowy weekend, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich punktach dni otwarte, a Fundacja Zwalcz Nudę zbiera wszystkie wydarzenia w jednym miejscu, by ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie. Dzięki współpracy z setkami punktów rodzinnych w stolicy tworzy wyjątkowy program animacji. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do rodziny.

W ramach Warszawskich Dni Rodzinnych odbywa się również Piknik rodzinno-sportowy na błoniach PGE Narodowego. W tym roku Fundacja zaprasza 18 września w godz. 12:00-17:00. Wstęp jest bezpłatny.

Odkryj niewidzialne miasto

Tajemne zakamarki, sekrety oraz odkrywanie miasta na nowo – w ten sposób również można spędzić weekendy ze swoimi dziećmi. Spacery mają na celu przybliżenie mieszkańcom stolicy mniej znanych historii dotyczących miasta. Każdy zna Zamek Królewski, Pałac Kultury, Barbakan czy Teatr Wielki. Fundacja Zwalcz Nudę oraz Fundacja DUCH zajmą się tym, czego nie widać – miejscami i budynkami, po których został tylko fundament, piwnica, pagórek lub po prostu wspomnienie. Nieistniejące, „niewidzialne” miejsca będą osią opowieści prowadzonej przez przewodnika edukatora, wprowadzą uczestników w dawne epoki, ich realia i postacie z nimi związane: wczesne średniowiecze sprzed założenia Warszawy, czasy Zygmunta III Wazy, dwudziestolecie międzywojenne, kryminalne sprawy dawnej Warszawy, ekscentryczni wynalazcy na królewskim dworze itd.

Pierwszy spacer odbędzie się 4 września o godz. 11:00. Udział jest bezpłatny, wystarczy się zapisać: www.zwalcznude.pl/wydarzenia/niewidzialne-miasto-spacer-po-targowku/

Weź udział w Warszawskich Dchni Rodzinnych lub zgłoś się!

Aby wziąć udział jako uczestnik w Warszawskich Dniach Rodzinnych wystarczy znaleźć wydarzenie dla siebie na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl. Udział jest bezpłatny, trzeba się tylko zapisać. Zapisy ruszają już 26 sierpnia o godz. 18:00.

Natomiast każdy, kto organizuje wydarzenia dla dzieci i rodzin może wziąć udział w Warszawskich Dniach Rodzinnych jako partner. Mogą być to zajęcia, warsztaty, spacery, otwarte drzwi czy pokazy. Udział jest prosty:

  • Przygotuj w swojej placówce wydarzenie lub kilka wydarzeń w terminie Warszawskich Dni Rodzinnych (16-18 września)– zajęcia, warsztaty, trening, pokaz itp. lub/i zostać wystawcą Warszawskiego Pikniku Rodzinnego 18 września 2022 r. na błoniach PGE Narodowego
  • Opisz wydarzenie w formularzu zgłoszeniowym
  • Wybierz dla siebie odpowiedni pakiet Partnera

Dlaczego warto? Bo to jedyne takie wydarzenie w Warszawie, które promuje miejsca z ofertą dla rodzin. W tym roku to już 16. edycja wydarzenia, które od lat zyskało renomę – szczególnie wielki finał akcji na pikniku na błoniach PGE Narodowego, który co roku przyciąga około 10 tys. osób.

Warszawskie Dni Rodzinne oraz spacery współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

 Warszawskie Dni Rodzinne

16-18 września 2022

Piknik rodzinno-sportowy na błoniach PGE Narodowego

18 września 2022

Wstęp wolny

Patroni honorowi WDR

Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Rzecznik Praw Dziecka