ToyAwards – zgłoszenia do 23 listopada br.

Logo ToyAward

ToyAwards Spielwarenmesse to jedna z najbardziej poważanych i znanych nagród w branży zabawkarskiej. Przygotowując się do 70. edycji (30 stycznia – 3 lutego 2019 r.) wiodące światowe targi zabawkarskie w Norymberdze wprowadzają pewne ulepszenia do konkurs, dodając nową kategorię oraz cyfrową wstępną selekcję.

Nowa kategoria dla start-upów

Rejestracja zgłoszeń do ToyAwards rozpoczyna się 15 września br. Wszystkie firmy wystawiające się na Spielwarenmesse mogą zgłosić maksymalnie trzy innowacje produktowe w różnorodnych kategoriach. Wszystkie zgłoszenia są bezpłatne i można wysyłać je na stronie           www.toyaward.com. Cztery istniejące kategorie wiekowe Dziecko i niemowlę (0-3 lat), Przedszkole (3-6) lat, Dzieci Szkolne (6-10 lat) oraz Nastolatki i Dorośli (od 10 lat) w tym roku zostaną uzupełnione o kategorię Start-Up. Ta część otwarta jest dla wszystkich firm założonych mniej niż pięć lat temu.

Cyfrowa wstępna selekcja

W ostatnich latach liczba zgłoszeń do ToyAwards osiągała rekordowe poziomy. W samym 2017 roku aż 397 firm nadesłało ogółem 643 innowacje. – Aby ułatwić wystawcom udział w ToyAwards, zdecydowaliśmy się wprowadzić cyfrową rundę wstępną – komentuje Christian Urlich, dyrektor marketingu Spielwarenemesse. Wszystkie firmy muszą najpierw przysłać opis produktu, wraz ze zdjęciami oraz najlepiej filmem w języku angielskim na stronę internetową ToyAwards. Na podstawie tych opisów, jury ekspertów stworzy listę najlepszych innowacji w cyfrowej rundzie wstępnej, oceniając: dostępność koncepcji produktu, czynnik zabawy, oryginalność i potencjał sukcesu w handlu detalicznym. Ujęte na tej liście produkty zostaną następnie przysłane do Spiellwarenmesse eG. W okresie poprzedzającym Spielwarenmesse jury, składające się z międzynarodowych przedstawicieli handlowych, pedagogów, badaczy rynku i eksperta ds. bezpieczeństwa zabawek, zgromadzi się w celu wybrania spośród wszystkich zgłoszeń trzech produktów w każdej z pięciu kategorii. Podczas końcowego etapu oceny, kryteria wstępnej rundy cyfrowej zostaną rozszerzone o wykonanie i jakość, jak również bezpieczeństwo. 15 kandydatów do ToyAwards zostanie ujawnionych podczas głównej konferencji prasowej 70. edycji Spielwarenmessse 24 stycznia 2019 roku. Nagrody zostaną przyznane zwycięzcom podczas ceremonii otwarcia 29 stycznia.

Więcej informacji na stronie: www.toyaward.com