TM TOYS: Mistrzostwa Polski w Rummikub

Mistrzostwa Polski w Rummikub to impreza cykliczna – organizowana co trzy lata, dwuetapowo. Pierwszy etap to eliminacje, a drugi to finał.

1. ELIMINACJE

W tym roku eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub rozpoczęły się wiosną. Do udziału w eliminacjach zgłosiło się 50 różnych instytucji, klubów gier planszowych. Zwycięzcy zakwalifikowali się do udziału w Mistrzostwach Polski.

1. MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ

28 września w Sztumie odbyły się również VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w grze Rummikub.     54 szkoły z całego kraju zgłosiły swój udział w Mistrzostwach. Mistrzynią Polski Szkół została uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie Kinga Rutkowskanota bene wicemistrzyni Polski z 2015 roku, która automatycznie zakwalifikowała się do wielkiego finału Mistrzostw Polski.

1. MISTRZOSTWA POLSKI NAUCZYCIELI W RUMMIKUB

Równolegle z Mistrzostwami Polski Szkół odbyły się w Sztumie Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Rummikub. Mistrzem Polski Nauczycieli została Pani Paulina Korwek, która również dostała się do finału Mistrzostw Polski.

1. FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI

Mistrzostwa Polski w Rummikub odbyły się 6 października w Pałacu Kultury i Nauki  w Warszawie. W finale o tytuł Mistrza Polski walczyło 68 osób. Mistrzynią Polski została Kinga Rutkowska – laureatka Mistrzostw Polski Szkół, wicemistrzynią – Aleksandra Gągalska, a III miejsce zajął Jarosław Nosek. Całej imprezie finałowej towarzyszyły niesamowite emocje- było o co walczyć! Nagroda główna to wyjazd na 10 Mistrzostwa Świata Rummikub 2018 w Izraelu/Jerozolimie (9-12.11.2018 ), z pobytem dla 2 osób w Hotelu Waldorf Astoria, II miejsce to Notebook firmy HP + zestaw gier, III miejsce- Tablet firmy Samsung + zestaw gier.

W tym roku w Mistrzostwach Świata w Izraelu bierze udział 32 państwa, dla uczestników przewidziano wiele atrakcji – trzymamy kciuki za King