Targi HOBBY 2020 – włączamy tryb OFFLINE!

Ogromna wystawa z klocków LEGO, Festiwal Gier Planszowych GRAnat, niesamowite makiety modelarskie, nauka jazdy na longboardzie czy warsztaty z szycia i rękodzieła. To dopiero początek długiej listy atrakcji Targów HOBBY, które odbędą się już 5 i 6 września 2020 roku w pawilonach 3 i 3A na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Wydarzeniu towarzyszą: targi zoologiczne Animal Fest i wystawa Dinozaurów w 3D – wszystko w jednym miejscu i czasie. Grupa MTP czyli organizatorzy wierzą, że będzie to weekend w trybie OFFLINE dla mieszkańców Poznania i nie tylko, a także dla uczniów, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny i poszukują nowego hobby z dala od smartfonów, komputerów i konsoli do gier.

Targi HOBBY zainaugurują jesienny cykl targów Grupy MTP, która już od czerwca zgodnie z wytycznymi rządu i Głównego Inspektoratu Sanitarnego organizuje w pełni bezpieczne wydarzenia dla szerokiej publiczności.

Targi HOBBY czyli z pasji się nie wyrasta

Już po raz 17 pasjonaci rozrywek w trybie OFFLINE spotkają się na Targach HOBBY. W wydarzeniu biorą udział najróżniejsze pokolenia – zarówno najmłodsi jak i nieco starsi, którzy wybierają nietuzinkowe pasje. Targi pokazują, że rozrywka OFFLINE ma rację bytu w XXI wieku oraz, że wbrew panującym trendom, jest całkiem sporo pasjonatów m.in. modelarstwa, gier planszowych czy sportu. Wzorem zeszłorocznej edycji Targi HOBBY podzielone będą na strefy tematyczne, w których non stop będą odbywały się pokazy, wystawy, turnieje, warsztaty czy inne atrakcje, mające na celu odkrycie nowej pasji, rozwinięcie dotychczasowej czy spotkanie podobnych sobie hobbystów. Na co można liczyć w tym roku?

Strefa z klocków LEGO

Na HOBBY znajdzie się ogromna wystawa z klocków LEGO przygotowana przez Stowarzyszenie Zbudujmy To! Pasjonaci zaprezentują m.in. największą w Polsce makietę kolejową z klocków LEGO, a także pokażą całe miasta, zamki, postacie z filmów czy kultowe pojazdy jak… Fiat 125p. Dodatkowo, Grupa Vintage LEGO Sets zaprezentuje najciekawsze retro zestawy z klocków LEGO. Dla wielu będzie to powrót do przeszłości!

Strefa Gier Planszowych

W tej części targów odbędzie się Festiwal Gier Planszowych GRAnat od Fundacji Zagrajmy z dwoma games roomami, gdzie wolontariusze będą rekomendować gry i tłumaczyć zasady, zarówno profesjonalnym graczom jak i pasjonatom. Na HOBBY znajdzie się również przestrzeń dla fanów gier fabularnych i bitewnych takich jak Warhammer. Organizatorzy wspomnianej strefy przygotowali m.in. warsztaty z malowania figurek (w tym speed painting) czy szereg mini prelekcji na temat gier planszowych. Strefę wzbogaci ekspozycja od producentów planszówek takich jak CUBE czy G3, a także przestrzeń od Pampera czyli Poznańskiej Grupy Testerów Gier, którzy podczas targów będą czekali na pasjonatów tworzących własne gry. Dodatkowo, podczas wydarzenia odbędzie się szereg mini turniejów królewskiej gry od Wielkopolskiego Związku Szachowego.

Strefa Modelarstwa

Targi HOBBY 2020 stały się areną XX Mistrzostw Polski Modeli Kolejowych organizowanych przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. Bogata wystawa od miłośników kolei w miniaturze zostanie wzbogacona o kolekcje klubów modelarskich z całej Polski, a także prywatnych kolekcjonerów. Na pasjonatów modelarstwa czeka również bogata ekspozycja od największych sklepów w Polsce. Ponadto, grupa Warsztaty Modelarskie Poznań zadba o pokaz na żywo podczas którego każdy uczestnik HOBBY zobaczy, jak to robią profesjonaliści.

Strefa Szycia, Rękodzieła i DIY

Zeszłoroczna nowość zostaje wzbogacona o nowy element: rękodzieło. W Strefie Szycia, Rękodzieła i DIY na uczestników HOBBY czekają m.in. warsztaty tapicerowania paneli ozdobnych, robienia na drutach, prostych przeróbek krawieckich czy szycia worko-plecaka ze starych jeansów. Ponadto, nowością w strefie będzie prelekcja połączona z degustacją nalewek od Nalewkarni Longinus. Liczba miejsc warsztatowych jest ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej.

Niekończący się program atrakcji Targów HOBBY

Co ciekawe, jest to dopiero początek atrakcji w ramach Targów HOBBY. Na pasjonatów w każdy wieku czeka również m.in. Strefa Sportowa z nauką jazdy na longboardzie, geocachingu, treningiem aikido czy piłki nożnej od Akademii Reissa. W ramach targów odbędą się także zawody w drifcie samochodów zdalnie sterowanych RC z torem otwartym dla publiczności czy pokaz mini robotów.

Targi w nowej rzeczywistości ze sprawdzonymi rozwiązaniami

Organizatorzy zapraszają do udziału w Targach HOBBY, Animal Fest i wystawie Dinozaurów 3D. Bilety i karty parkingowe dla samochodów należy zakupić drogą online na stronie www.ToBilet.pl – bilet trzeba pobrać również dla dzieci. Wejściówka na HOBBY upoważni do wejścia na targi zoologicznie Animal Fest i na odwrót. Na oba wydarzenia obowiązuje zniżka na Kartę Dużej Rodziny, a dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo. Dlatego na jednym bilecie każdy otrzyma dwa wydarzenia – HOBBY i Animal Fest. Wystawa dinozaurów w 3D jest dodatkowo płatna. Warto zaznaczyć, że w Holu Wschodnim od ulicy Głogowskiej znajdzie się Punkt Obsługi Klienta, gdzie pracownicy targowi pomogą z dokonaniem zakupu online i wypełnieniem ankiety epidemiologicznej – kupujący na stronie ToBilet.pl wypełniają ją przy finalizacji transakcji.

Wejście na wydarzenia zlokalizowane będzie od ulicy Głogowskiej (Hol Wschodni – vis a vis Mostu Dworcowego), z kolei wjazd dla zmotoryzowanych znajdzie się od ulicy Śniadeckich (główna brama).