Targi GRA i ZABAWA w listopadzie

Premierowe tytuły, kultowe gry, emocjonujące konkursy i turnieje, plebiscyt Gra Roku i oferta handlowa najbardziej liczących się na rynku polskim producentów i dystrybutorów gier i zabawek. 18 listopada w gdańskim AMBEREXPO ruszają Targi GRA I ZABAWA i FESTIWAL GRAMY – 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi. Emocji nie zabraknie!

PATRON MEDIALNY TARGÓW GRA I ZABAWA: RYNEK ZABAWEK

BO LUDZIE LUBIĄ GŁÓWKOWAĆ

FESTIWAL GRAMY to ponad 1200 planszówek – od tych najprostszych po zaawansowane strategie, 350 stolików do gry (GRALNIA) i tzw. „żółte koszulki”, czyli liczni wolontariusze tłumaczący zasady gier. W specjalnej sali prezentowane będą premierowe tytuły, przywiezione prosto z październikowych targów SPIEL w Essen (Niemcy). W salach turniejowych z kolei rozgrywane będą turnieje i finały gier planszowych (m. in. wielki finał Mistrzostw Polski w grach DOMEK i MARCO POLO). W programie festiwalu są także: konkurs GRA ROKU TARGÓW GRA I ZABAWA, spotkania z polską blogosferą planszówkową, warsztaty projektowe dla twórców gier, turnieje i liczne konkursy z nagrodami.

BO TU NIE MA NUDY!

TARGI GRA I ZABAWA to również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: kreatywne zabawy, podróże do świata nauki i fantastyki, pasjonujące eksperymenty, kostiumy COSPLAY (będzie można wcielić się w postać z gier komputerowych, filmów i komiksów), warsztaty z gier RPG, pokazy wielkoformatowych „żywych szachów”, imponujące makiety mini-kolei (będzie można zdobyć certyfikat małego maszynisty!) i pokazy taneczne.

 BO KSIĄŻKA TO TEŻ ROZRYWKA

STREFA CZYTAMY to dużo dobrych książek dla dzieci i młodzieży, spotkania z autorami i ilustratorami, warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla rodziców, bitwy komiksowe, konkursy i wiele innych atrakcji z książką w roli głównej.

Oferta wystawiennicza TARGÓW GRA I ZABAWA skierowana jest do dzieci, młodzieży, rodziców, właścicieli placówek edukacyjnych, nauczycieli na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych, pedagogów i terapeutów. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło blisko 10 tysięcy osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 5 tysięcy wypożyczeń!

 

GRA I ZABAWA 2017

18 listopada, godz. 10.00-20.00

19 listopada, godz. 10.00-18.00
AMBEREXPO | ul. Żaglowa 11, Gdańsk | www.graizabawa.com.pl
BILETY do nabycia w kasie AMBEREXPO.

Sprzedaż biletów online zostanie uruchomiona we wrześniu.

  • bilet jednodniowy – 30 zł/os
  • bilet jednodniowy ulgowy – 20 zł/os
  • bilet dwudniowy – 40 zł/os
  • bilet dwudniowy ulgowy – 30 zł
  • dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny

Upoważnieni do zakupu biletów ulgowych:
osoby posiadające kartę dużej rodziny, dzieci powyżej 6 r.ż., uczniowie, studenci do 26 r.ż., emeryci, grupy zorganizowane (szkoły, grupy powyżej 10 osób)

 

PARKING

parking główny AMBEREXPO| 15,00 zł | dzień

 

PATRONATY HONOROWE
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego
Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska
Centrum Edukacji Nauczyciela w Gdańsku
KONTAKT

Agata Nilsson, manager projektu

T: +48 58 554 93 06, M +48 667 809900
agata.nilsson@mtgsa.com.pl