TANTIS: TOP 10 GRY I ZABAWKI – PAŹDZIERNIK 2023 R.

W październiku br. najchętniej kupowaną przez naszych klientów grą była „Magia świąt. Dzieci kontra rodzice” – gra, w której dzieci mogą rywalizować z rodzicami i sprawdzić swoją wiedzę na temat świąt. Wśród najlepiej sprzedających się gier znalazły się też takie klasyki, jak „Eurobusiness” czy „Ubongo”. W zestawieniu nie zabrakło również popularnych gier karcianych i planszówek, takich jak „Pełny kurnik”, „Rysostwory” czy „Wirus”. Nasi klienci nadal bardzo chętnie sięgają po gry logiczne – top 10 naszych hitów sprzedażowych zajmuje IQ Fit Smart Games – mówi Justyna Gałka, specjalistka ds. PR  w  tantis.pl. 

Wśród zabawek najchętniej kupowanym produktem było Logopedyczne memo języczkowe Pucio. Na drugim miejscu znalazł się Mój pierwszy elementarz z serii Czytaj  Albikiem, czyli zestaw ze specjalnym mówiącym piórem, za pomocą którego można czytać na głos treści zawarte w interaktywnej książce. Nasi klienci wciąż bardzo chętnie kupują układanki – Śniadanko  (Granna) czy Zwierzątka. Układam połówki (CzuCzu) goszczą już stale na naszych listach bestsellerów.

Top 10 października powieści

  1. Światła w popiołach, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia
  2. Sekcja. Tom 4, Vincent. V. Severski, Wydawnictwo Czarna Owca
  3. Królowa Bedlam, Robert McCammon, Wydawnictwo Vesper
  4. Zwykła przyzwoitość, Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy
  5. Za wszelką cenę, Harlan Coben, Wydawnictwo Albatros
  6. Szymek, Piotr Kościelny, Wydawnictwo Czarna Owca
  7. Galeon, Leszek Herman, Wydawnictwo Muza
  8. Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia. Tom 3. , Christopher John Reuel Tolkien, J. R. R. Tolkien, Wydawnictwo Zysk i S-ka
  9. Powrót do Gryfa, Marcin Mortka, Wydawnictwo SQN
  10. Wtem denat. Autokorekta. Tom 2, Marta Kisiel, Wydawnictwo Mięta


W październiku top 10  najlepiej sprzedających się  nowości wśród powieści w księgarni tantis.pl zdominowały kryminały i thrillery. Dziesiątkę najlepiej sprzedających się nowości wśród powieści otwiera Remigiusz Mróz i piąty tom serii o Sewerynie Zaorskim – „Światła w popiołach”. Na miejscu drugim znalazła się „Dystopia Vincenta V. Severskiego”. Miejsce trzecie zajęła „Królowa Bedlam” Roberta McCammona, a czwarte „Zwykła przyzwoitość” Wojciecha Chmielarza, trzeci tom z serii o Bezimiennym. Na miejscu piątym wśród najpopularniejszych nowości w tantis.pl znalazł się bestsellerowy thriller Harlana Cobena – „Za wszelką cenę”. Miejsce szóste zajął Szymek  Piotra Kościelnego, mocny kryminał, poruszający problem nietolerancji i przemocy. Natomiast na miejscu siódmym znalazła się powieść Leszka Hermana – „Galeon”. Miejsce ósme zajęły „Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia”, trzecia część cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Miejsce dziewiąte natomiast to „Powrót do Gryfa” Marcina Mortki, czwarty tom przygód Edmunda zwanego Kociołkiem. Dziesiątkę zamyka komedia kryminalna Marty Kisiel – „Wtem denat”, drugi tom cyklu „Autokorekta”.Top 10 października non-fiction

  1. Piekło i metal. Historia zespołu Kat, Mateusz Żyła, Wydawnictwo SQN
  2. Prawdziwy Anthony Fauci, Robert F. Kennedy Jr., Wydawnictwo Illuminatio
  3. Nie mylić z miłością, Katarzyna Nosowska, Wydawnictwo Wielka Litera
  4. Irlandia wstaje z kolan, Marta Abramowicz, Wydawnictwo Krytyki Politycznej
  5. O nadużyciach w żeńskich klasztorach, Monika Białkowska, Wydawnictwo WAM,
  6. Doom Guy. Życie w pierwszej osobie, John Romero, Wydawnictwo Open Beta
  7. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem, Yvette Żółtowska-Darska, Wydawnictwo SQN
  8. Chińska sieć zła, Benedict Rogers, wydawnictwo Zona Zero
  9. Martwy punkt. Sprawa zabójstwa Iwony Cygan, Mateusz Baczyński, Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska
  10. Prawdziwie, do szaleństwa. Dzienniki, Alan Rickman, Wydawnictwo Poznańskie

W kategorii non fiction najpopularniejszą z nowości okazała się biografia jednej z najważniejszych polskich grup metalowych – „Piekło i metal”. Historia zespołu Kat, autorstwa Mateusza Żyły. Drugie miejsce zajmuje „Prawdziwy Anthony Fauci”, sensacyjna opowieść o kontrowersjach wokół postaci dr Fauci’ego, który miał według autora dążyć do przejęcia kontroli nad światową polityką zdrowotną.  Trzecie miejsce to „Nie mylić z miłością” Katarzyny Nosowskiej, a czwarte – „Irlandia wstaje” z kolan Marty Abramowicz – opowieść o tym, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się mentalność irlandzkiego społeczeństwa. Miejsce piąte zajmuje reportaż Moniki Białkowskiej Siostry. O nadużyciach w żeńskich klasztorach, a miejsce szóste „Doom Guy. Życie w pierwszej osobie”, autobiografia legendarnego projektanta gier wideo, Johna Romero. Kolejne miejsce w zestawieniu zajmuje „Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem”, Yvette Żółtowskiej-Darskiej. Dziesiątkę zamykają „Chińska sieć zła”, Benedicta Rogersa, „Martwy punkt. Sprawa zabójstwa Iwony Cygan”, Mateusza Baczyńskiego oraz „Prawdziwie, do szaleństwa. dzienniki” Alana Rickmana.