Szósty Diament Forbesa dla Ateneum

Ateneum, jeden z największych polskich dystrybutorów książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, zostało wyróżnione po raz szósty najważniejszą nagrodą w biznesie dla najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw – Diamentem Forbesa 2024.


Diament Forbesa 2024 jest szóstym Diamentem w naszej kolekcji, a czwartym pod rząd, co dowodzi, że mimo wszelkich przeciwności rynkowych ostatnich lat – pandemii, inflacji, wojny za wschodnią granicą – Ateneum jest przedsiębiorstwem nie tylko stabilnym finansowo, lecz także stale się rozwijającym i rok w rok odnoszącym kolejne sukcesy biznesowe – komentuje Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum.

Diamenty Forbesa przyznawane są przez jedną z najbardziej opiniotwórczych i rozpoznawalnych marek na świecie spośród magazynów biznesowych – „Forbesa”. Cieszy się ona estymą i przez wiele środowisk uważana jest za najważniejszą w biznesie. Diamentami Forbesa nagradzane są firmy, które cechuje najbardziej dynamiczny rozwój.

2024 rok to dla Ateneum bardzo ważny moment w historii. Już na początek otrzymaliśmy szósty Diament Forbesa, a przed nami świętowanie dwudziestolecia istnienia firmy, a także ukończenie dodatkowej, nowoczesnej hali magazynowej o powierzchni ponad 11 000 metrów kwadratowych – mówi Adam Zegiel, współwłaściciel Ateneum.

Ateneum to działająca od 2004 roku hurtownia, która swoją karierę rozpoczęła od rynku książki. W szybkim tempie rozszerzyła lokalny zasięg w ogólnopolski, a następnie uzupełniła ofertę o asortyment branży papierniczej i zabawkarskiej. Ateneum już wielokrotnie było nagradzane, m.in. dziewięcioma laurami Gazeli Biznesu. W raporcie ekspertów londyńskiej giełdy z 2016 roku zostało uznane za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie. Pod koniec 2020 roku redakcje dwu opiniotwórczych gazet – „Parkietu” oraz „Rzeczpospolitej” – zaliczyły Ateneum do elitarnego grona stu najbardziej wpływowych przedsiębiorstw w Polsce godnych wejścia na warszawską giełdę.