SYMAG: Uniwersalny świąteczny pewniak? Paint it!

Czy do stworzenia dzieła, które następnie może dumnie zawisnąć na ścianie, konieczny jest talent plastyczny? Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić, by mogło być inaczej. Na szczęście od jakiegoś czasu twórcze emocje może poczuć tak naprawdę każdy, kto ma w sobie choć odrobinę zmysłu estetycznego! Za tymi nowymi możliwościami kryją się zestawy Paint it! od firmy Symag, które szturmem podbijają serca całych pokoleń domorosłych artystów.

„Przecież to nie ma prawa się udać…” – skwituje pewnie tak optymistyczny wstęp niejeden zadeklarowany pesymista. „Owszem, zapał ma znaczenie, jednak w tym przypadku podstawą jest talent” – zawtóruje mu realista. Czas zatem obalić mity i odkryć radość tworzenia dostępną od teraz dla każdego!

Sprytne triki

Za fenomenem serii Paint it! stoi bowiem nieco „techniczna” metoda, czyli malowanie po numerach. Na czym to polega? Artysta (młodszy lub starszy) tworzy swój obraz na płótnie o wymiarach 40×50 cm poprzez wypełnianie oznaczonych pól farbami z przyporządkowanymi im numerami.

W zestawie jest wszystko, co potrzebne, aby od A do Z własnoręcznie stworzyć obraz:

  • naciągnięte na drewnianą blejtramę płótno z nadrukowanym obrysem obrazu (z ponumerowanymi polami),
  • trzy różnej grubości pędzle przeznaczone do malowania akrylem na płótnie,
  • ponumerowane farby akrylowe,
  • haczyki i śrubki do zawieszenia obrazu.

W zależności od własnej inwencji twórczej artysta może pokusić się o nadanie dziełu indywidualnego charakteru poprzez odejście (w mniejszym lub większym stopniu) od szablonu.

Farby w zestawach Paint it!:

  • łatwo się rozprowadzają na płótnie i szybkie wysychają,
  • mają nasycone kolory, które z czasem nie blakną,
  • są przyjazne dla środowiska.

Tylko tyle, a zarazem aż tyle potrzeba, by w każdym, nawet największym antytalencie wyzwolić artystycznego ducha. A gdy dodamy do tego, że zestawy Paint it! są również świetnym materiałem terapeutycznym, pozwalającym się odprężyć i odkryć nowe horyzonty, otrzymamy prezentowego pewniaka pod choinkę i nie tylko!

 

Do wyboru, do koloru

W sprzedaży dostępnych jest niemal 100 wzorów, co sprawia, że każdy z łatwością znajdzie pośród nich coś dla siebie, w zależności od stopnia zaawansowania w malowaniu po numerach lub gustu.

Skala trudności

Jest czytelnie oznaczona na każdym opakowaniu. Jedne zestawy są dedykowane dzieciom lub mniej wprawnym artystom, inne – dorosłym.

Wartość dodana
Paint it! oprócz tego, że jest świetnym sposobem na spędzanie czasu, pozwala się zrelaksować, ćwiczy cierpliwość i pomaga uwierzyć we własne siły.

Bezpieczeństwo
Zestawy Paint it! są produkowane w Europie oraz posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty.

To jest na topie!

Produkty typu „malowanie po numerach” są ciekawą alternatywą dla puzzli oraz tradycyjnych zestawów DIY. W ostatnim czasie osiągają one świetne wyniki sprzedaży. Dowodem na to są dane z analizatora sprzedaży Allegro za okres marzec 2020 r. – wrzesień 2021 r. W okresie od listopada do grudnia br. firma Symag spodziewa się jeszcze większych wzrostów sprzedaży.

 

 

Trend sprzedażowy zestawów typu „malowanie po numerach” (dane na podstawie analizatora sprzedaży Allegro)

Zdjęcia: Symag