SPIELWARENMESSE: TRENDY 2022

TRENDY 2022

MADE BY NATURE. Zabawki drewniane, takie jak klocki i sortery, od dawna są stałym elementem pokoi dziecięcych. Należy jednak mieć na uwadze, że produkty dla najmłodszych mogą być wykonane w całości z innych naturalnych surowców, chociażby bambusa, kukurydzy, wełny, korka i gumy.

INSPIRED BY NATURE. Segment towarów z tej kategorii również obraca się wokół surowców odnawialnych, tzw. tworzyw sztucznych przyszłości. Biotworzywa nowej generacji wyprodukowane zostały z takich źródeł odnawialnych, jak cukier, skrobia, celuloza oraz białka.

 

RECYCLE & CREATE. „Twórz nowe ze starego” to kolejne motto przyświecające coraz większej liczbie producentów. Towary wytwarzane w sposób zrównoważony znajdują się w sercu tej kategorii. Z jednej strony prezentuje ona zabawki wykonane z surowców wtórnych, z drugiej zaś skupia się na inspirujących projektach z wykorzystaniem upcyklingu.

DISCOVER SUSTAINABILITY. Zabawki mogą pomóc dzieciom zrozumieć złożone sytuacje, upraszczając je i wyjaśniając. W tym segmencie prezentowane są produkty, które wykorzystują zabawę do wyjaśniania takich tematów, jak środowisko czy klimat.

Źródło: Spielwarenmesse