SPIELWARENMESSE: ToyAward 2023 przyznane!

ToyAward to bardzo ważny znak jakości, cieszący się uznaniem na całym świecie. W tym roku trzynastoosobowe międzynarodowe jury, oceniając produkty, zwracało uwagę na przemyślaną koncepcję, oryginalność, przyjemność z zabawy, bezpieczeństwo i potencjał komercyjnego sukcesu. – Nagradzane produkty stanowią ważne wskazówki przy wyborze asortymentu – podkreśla Christian Ulrich, rzecznik zarządu Spielwarenmesse eG.

 

Wszystkich nagrodzonych i nominowanych można obejrzeć w specjalnej strefie ToyAward w hali 3A.

 

Oto zwycięzcy:

Kategoria BABY & INFANT (0-3 lata)

7 in 1 Space Activity Cube (EverEarth)

Kosmiczna kostka aktywności to gwarancja świetnej zabawy dla niemowląt i małych dzieci. Do odkrycia jest tu stacja kosmiczna z planetami, pojazdami i figurką kosmity. Na maluchy czeka moc zadań i zabaw. Zabawka ćwiczy małą motorykę, umiejętność koncentracji i logicznego myślenia.

 „Projekt kostki przyciąga wzrok – nie wymaga żadnej technologii, a mimo to jest inteligentny”.

 

Kategoria PRESCHOOL (3-6 lat)

Yummy Bear Scale (Topbright)

Dzięki wadze Yummy Bear przedszkolaki nauczą się pierwszych liczb oraz pojęć związanych z wagą i równowagą. Zrównoważyć wagę może tylko odpowiednia suma kolorowych babeczek. Podczas zabawy dzieci zrozumieją, że aby rozwiązać proste problemy matematyczne, wystarczy zrównoważyć liczby.

„To, co imponuje w tej wartościowej pod względem edukacyjnym zabawce, to intuicyjne uczenie się liczenia i logicznego myślenia”.

 

Kategoria SCHOOLKIDS (6-10 lat)

Historia życia na Ziemi (Clementoni)

Zestaw odkrywa przed młodymi naukowcami miliony lat historii ludzkości. Ich własne eksperymenty są uzupełniane treściami cyfrowymi za pośrednictwem aplikacji na smartfony, a informacje są barwnie ilustrowane elementami VR (wirtualna rzeczywistość). Dzieci zdobywają wiedzę z takich dziedzin, jak geologia, paleontologia, astronomia i botanika.

„Szczególnie warto wspomnieć o zakresie eksperymentów i rozrywce, jaką zapewnia zestaw”.

 

Kategoria TEENAGER & ADULTS (10+)

Miika K.I. (Kosmos)

Młodzi programiści hobbyści mogą trenować adaptacyjnego robota w mowie, dźwiękach i gestach. Miika K.I. uczy się wykonywania prostych poleceń za pomocą aplikacji. Szczegółowe instrukcje zapewniają podstawową wiedzę na temat sztucznej inteligencji.

„Konsekwentność koncepcji, wkomponowanie jej w komiks oraz umiejętność doprecyzowania własnych gestów zasługują na uznanie”.

 

Kategoria STARTUP

Paw Patrol – Tatuaże i naklejki Paw Patrol AR (HoloToyz)

Tatuaże i naklejki rozszerzonej rzeczywistości Psi Patrol to spełnienie marzeń maluchów! Zeskanowane za pomocą aplikacji psy policjanci: Chase, Zuma i spółka, ożywają jako animacje 3D. Czy to jako naklejki w pokoju, czy też tatuaże na skórze, w mgnieniu oka „żywe” postaci przemykają po dziecięcym pokoju!

„Niezwykle innowacyjny produkt – przemyślane wprowadzenie do nowych technologii i prosta obsługa aplikacji”.

 

Kategoria SUSTAINABILITY (ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ)

Drewniane klocki Creative Building Blocks (Bavvic)

Drewniane klocki Creative Building Blocks można łączyć w niezliczone konstrukcje za pomocą łatwych do uchwycenia silikonowych połączeń. Jako zabawka edukacyjna STEM stymulują zainteresowanie techniką, a ich integracyjne podejście sprawia, że ​​są szczególnie polecane dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej. Drewno na bloczki pochodzi ze ścinków z produkcji stolarki okiennej i mebli.

„Wrażenia sensoryczne są wspaniałe. Klocki zdecydowanie się wyróżniają”.

 

Więcej informacji na temat ToyAward można znaleźć na stronie internetowej www.toyaward.com.