Spielwarenmesse eG przejmuje Internationale Spieltage SPIEL w Essen

Spielwarenmesse eG przejmuje Internationale Spieltage SPIEL w Essen. Norymberga, dostawca usług marketingowych i targowych, zostaje tym samym nowym właścicielem największych publicznych targów gier planszowych na świecie.

Targi SPIEL nadal będą odbywały się w centrum wystawowym w Essen i będą organizowane przez Dominique Metzler, wieloletnią dyrektorkę i jej bardzo doświadczony zespół. Funkcję dodatkowego dyrektora pełni Florian Hess, członek zarządu Spielwarenmesse eGSPIEL. Impreza przekształciła się z małego zgromadzenia graczy w 1983 roku w największe dziś na świecie targi konsumenckie gier planszowych, karcianych i fabularnych. Tradycyjnie jesienią w centrum wystawowym w Essen nowe krajowe i międzynarodowe produkty związane z grami są prezentowane szerokiej publiczności. Każdego roku imprezę odwiedza około 200 tys. odwiedzających – a liczba ta stale rośnie. „Ważne było dla mnie zachowanie wyjątkowego profilu SPIEL na przyszłość” – mówi Dominique Metzler, która wraz z Rosemarie Geu z powodzeniem założyła i rozwinęła swoją rodzinną firmę w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Pandemia dodatkowo zwiększyła popularność gier planszowych. W 2020 roku sam niemiecki rynek gier wzrósł o 21%. Jest to trend widoczny również w sektorze B2B na targach Spielwarenmesse. 

Jak podkreśla Christian Ulrich, rzecznik zarządu Spielwarenmesse: „Na targach gier Spielwarenmesse i SPIEL mamy dwie zupełnie różne koncepcje, ale te koncepcje silnie przecinają się pod względem merytorycznym, tworząc wiele synergii. Dzięki firmie SPIEL rozszerzamy nasze obowiązki w obszarze biznesowym dotyczącym gier, nie zmieniając przy tym typowego charakteru targów.”