Dzieciaki karmią Psiaki z Enchantimals

4 października, w Światowy Dzień Zwierząt ruszył projekt akcji Karmimy Psiaki oraz marki Enchantimals, zachęcający dzieci do pomagania bezdomnym zwierzętom. Wystarczy wziąć udział w wirtualnej zabawie, by wspomóc zbiórkę karmy dla Bezdomniaków. 

Marka Enchantimals zdobywa serca dzieci już od kilku lat. Enchantimals to grupa uroczych przyjaciół, których łączy niezwykła więź z ich ukochanymi zwierzątkami. Magiczne bohaterki, znane dzieciom z serialu i jako lalki, zawsze kierują się dobrem innych, kochają zwierzęta i pokazują dzieciom, jak otaczać swoich pupili troską i czułością. Teraz, z okazji Światowego Dnia Zwierząt, wraz z akcją Karmimy Psiaki Enchantimals zachęcają do pomocy mieszkańcom schronisk.

Jak pomagać?

Z Enchantimals to dziecinnie łatwe. Wystarczy na stronie akcji KarmimyPsiaki.pl/Enchantimals zagrać w grę zręcznościową i zebrać wirtualne kostki dla piesków. Im więcej kostek pojawi się w misce, tym więcej karmy Enchantimals przekaże Bezdomniakom. Cel to wspólne zebranie tysiąca kilogramów wysokiej jakości karmy przez 2 tygodnie trwania akcji.
Dla dzieci (i dorosłych) został przygotowany quiz edukacyjny, dzięki któremu mogą dowiedzieć się, jak obchodzić się z czworonogami, czym je karmić i w jaki sposób pielęgnować. To ciekawa zabawa i nauka, w której uczestnicy poznają psią naturę.

Pomagaj!

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt (i nie tylko) akcję można wesprzeć na kilka sposobów:
  1. Zagrać w grę i pomóc Enchantimals zebrać 1000 kg karmy.
  2. Udostępnić informację o grze w swoich mediach społecznościowych.
  3. Zaangażować się w inne formy pomocy Bezdomniakom, o których można dowiedzieć się na stronie www.karmimypsiaki.pl/pomoc. Czasem nawet mały gest może nieść wielką pomoc!
Akcja Karmimy Psiaki działa w ramach Fundacji Sarigato. Od niemal 9 lat wspiera schroniska w całej Polsce. Do tej pory przekazała ponad 58 ton karmy i znalazła domy dla 849 psów.
Gra zręcznościowa oraz quiz edukacyjny znajdują się na stronie www.KarmimyPsiaki.pl/Enchantimals