Rusza KANAŁ FANTASTYCZNY – nowa platforma dla fanów fantastyki

Gliwice-Warszawa, Polska – Tomasz Kołodziejczak i Ignacy Trzewiczek, uznani twórcy i wydawcy, ogłaszają start KANAŁU FANTASTYCZNEGO – nowej platformy dla miłośników literatury, komiksów, gier i innych form szeroko pojętej fantastyki. Kanał zainauguruje swoją działalność 15 lutego, z trzema nowymi filmami tygodniowo,publikowanymi w każdy wtorek, czwartek i sobotę o 9.30.

Ignacy i Tomasz – 30 lat pasji, profesjonalizmu i koleżeństwa

Znamy się od blisko 30 lat. Wiele godzin przegadaliśmy o przeczytanych książkach i komiksach, o rozegranych planszówkach i RPGach, o rynku wydawniczym i współpracy z twórcami. Teraz będziemy to robić także na KANALE FANTASTYCZNYM – mówi Ignacy Trzewiczek, współtwórca kanału.

Jesteśmy fanami – dodaje Tomasz Kołodziejczak – a jednocześnie zawodowcami działającymi na polskim i międzynarodowym rynku, jako twórcy i wydawcy prozy, gier i komiksów, a także organizatorzy konwentów i promotorzy fantastyki w mediach. Osobiście poznaliśmy wielu najważniejszych polskich i światowych twórców i wydawców. Na KANALE FANTASTYCZNYM będziemy dzielić się z widzami naszymi fanowskimi opiniami i wspomnieniami oraz profesjonalnym doświadczeniem i wiedzą.

Co oferuje KANAŁ FANTASTYCZNY?

Kanał dotyczyć będzie szeroko rozumianej fantastyki, ze szczególnym naciskiem na media drukowane – książki i komiksy, planszówki i RPGi oraz gry bitewne i karciane. Młodsi fani będą mogli poznać klasykę i historię gatunku, zyskać szerszą perspektywę dla najnowszych wydarzeń i publikacji. Starsi miłośnicy – uruchomić sentymentalne wspomnienia i poszerzyć swoją wiedzę. Oczywiście, nie zabraknie też omówień ciekawych aktualności, odniesień do najnowszych filmów czy seriali itp.

Cykliczne vlogi specjalistów

Tomasz Kołodziejczak będzie realizował m.in cykl Sobota z fantastyką o literaturze SF, czy Fantastykon o popkulturze, Ignacy Trzewiczek na kanale będzie prowadził m.in. cykl Planszówkowy Insider na temat branży gier i Gry wojenne o historycznych grach strategicznych. Na kanale pojawią się również vlogi innych znanych postaci z branży gier i fantastyki – już od lutego fani będą mogli posłuchać Jana Maurycego w ramach cyklu Historia gier oraz Marka Spychalskiego w ramach Karcianego Kącika.

Dodatkowo, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Ignacy, Tomasz i zaproszeni przez nich goście, będą organizować nagrania live dla fanów Kanału Fantastycznego. Pierwszy lajf odbędzie się w niedzielę 3 marca 2024, o godzinie 19.00.

KANAŁ FANTASTYCZNY: Od Geeków dla Geeków

KANAŁ FANTASTYCZNY to platforma, na której eksperci i ludzie z branży będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc społeczność fanów, którzy kochają fantastykę w każdej jej formie.

 

Zapraszamy na premierę KANAŁU FANTASTYCZNEGO 15 lutego i na regularne spotkania we wtorki, czwartki i soboty.

O twórcach Kanału Fantastycznego:

 

TOMASZ KOŁODZIEJCZAK – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury. Debiutował w 1985 roku. Publikował powieści i opowiadania SF i fantasy, w tym cykle „Dominium Solarne” i „Ostatnia Rzeczpospolita”. Tworzył gry planszowe i komputerowe, scenariusze komiksowe, teksty publicystyczne. Wielokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją za powieść „Kolory sztandarów” w 1996 roku. Laureat licznych wyróżnień za działalność wydawniczą i promotorską. Jego utwory były tłumaczone na wiele języków. Autor recenzji i felietonów, redaktor pism „Voyager”, „Magia i Miecz”, „Świat Komiksu”, „Kaczor Donald”, twórca antologii, organizator konwentów, prowadzący radiowych i telewizyjnych programów o kulturze popularnej. Członek grupy literackiej Klub Tfurcuf. Od 1995 roku związany zawodowo z wydawnictwem Egmont, w którym m.in. stworzył imprint Klub Świata Komiksu i kierował nim w latach 1999–2023.

IGNACY TRZEWICZEK – projektant gier i wydawca. Debiutował w roku 1997 w miesięczniku „Magia i Miecz”. W 1999 założył wydawnictwo Portal Games, które przez kolejne dekady stało się jednym z największych wydawnictw gier planszowych w Europie. Jest autorem gier fabularnych („Neuroshima”, „Monastyr”), książek („Board Games That Tell Stories”) oraz licznych gier planszowych („Robinson Crusoe”, „Detektyw”, „Osadnicy: Narodziny Imperium”). Jego gry otrzymały ponad 50 nominacji do najważniejszych nagród w branży gier, jest laureatem m.in. Golden Geek Award, Dice Tower Award, As d’Or, także Gry Roku w Polsce, oraz Śląkfy dla Wydawcy Roku. Od 2014 roku prowadzi na YouTube program Planszówki TV.


O vlogerach Kanału Fantastycznego:

JAN MAURYCY – projektant gier i developer związany z branżą gier od 2018. Na swoim koncie ma szereg gier planszowych („Eleven”, „Podziemne Imperium”), tworzył gry na zlecenie m.in. dla Orlenu czy Niepodległej. W roku 2024 na rynek trafi jego najnowszy projekt „Thorgal: gra planszowa” stworzony we współpracy z Joanną Kijanką i Rafałem Szymą. Uwielbia Star Wars, Pokemony i disneyowskie komiksy.

MAREK SPYCHALSKI – pracuje w branży gier od 2013 roku. Organizator konwentów i eventów związanych z grami, prowadził kampanie promocyjne takich tytułów jak „Pierwsi Marsjanie”, „Cry Havoc” i wiele innych. W Glass Cannon Games odpowiadał za testy „Apex Legends: the board game”. Prywatnie zapalony fan karcianek CCG.

Ramówka programowa

 

YouTube – @KanalFantastyczny

Facebook – @KanałFantastyczny