PSBZiADz: szkolenie „Efektywna komunikacja i prezentacja w biznesie w dobie online”

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych zaprasza na kolejne szkolenie online przygotowane specjalnie dla członków Stowarzyszenia: „Efektywna komunikacja i prezentacja w biznesie w dobie online”. 

 Organizator szkolenia:

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych

Patron medialny PSBZiADz

Magazyn branżowy „RYNEK ZABAWEK”

 

Prowadząca szkolenie:

Iwona Rulewicz – aktorka i trenerka

http://irtraining.pl/witam

 Data szkolenia:

do wyboru jeden dzień:

09 lutego 2021 – wtorek

10 lutego 2021 – środa

godz.: 09.45 – 10.00 – łączenie się uczestników

godz.: 10.00 – 14.00 – rozpoczęcie szkolenia

godz.: 14.00 – 15.00 – indywidualne konsultacje

Tematy / Plan

 1. Studio domowe, biurowe (sprzęt, światło, tło)
 2. Plany/Kadry
 3. Pozycja przed monitorem
 4. Ubiór
 5. Wzrok
 6. Gesty i mimika
 7. Odpowiednie zachownie
 8. Struktury wypowiedzi
 9. Styl mówienia
 • ABC technik interpretacyjnych
 1. Indywidualna konsultacja

Ad1. W tym punkcie dowiecie się Państwo  jak powinno wyglądać miejsce pracy online w biurze lub w domu. Omówię czyhające zasadzki i najczęściej popełniane błędy. Zwrócę uwagę na właściwy sprzęt i wagę dobrego łącza internetowego. Pokażę jak powinno padać światło i omówię pozycje dodatkowych źródeł światła.  Zwrócę uwagę na  wagę i znaczenie tła.

Ad2. Ważne jest abyśmy w komunikacji onlinowej używali właściwych kadrów. Przedstawię najkorzystniejsze plany i omówię ich cechy i zalety.

Ad3. Długotrwałe siedzenie przed monitorem komputera jest szkodliwe dla zdrowia.  Opowiem  co robić, aby zminimalizować negatywne skutki  pracy siedzącej.Przedstawię właściwą pozycję przed monitorem, odległość, kąt  oraz układ sprzętów.

Ad4. Opowiem w co się ubrać, jakich kolorów i wzorów unikać po to aby wyglądać profesjonalnie i zawodowo. Pokażę  najczęstsze błędy i wpadki.

Ad5. Prowadząc rozmowę online powinniśmy patrzeć w oko kamery, a nie na ekran komputera. To trudne, ale można i trzeba się tego nauczyć. Potrenujemy tę umiejętność.

Ad6. Aby uniknąć samej  „gadającej głowy” należy wzbogacić nasz przekaz o język ciała rąk. Omówimy właściwe gesty i ich znaczenie.                                               Mówiąc musimy myśleć o tym co mówimy, a właściwa mimika pojawi się sama. Twarz, która nie przedstawia żadnych uczuć i emocji nie wzbudza zaufania, a wręcz odpycha. Popracujemy tu  nad ekspresją mimiki.

Ad7. W tym punkcie omówię co należy i czego nie należy robić przed kamerą komputera.

Ad8.Często wybaczamy tym, którzy nas nudzą lecz nigdy tym których my nudzimy. Omówimy w tym punkcie struktury wypowiedzi, aby nasz przekaz był jasny ,czytelny i konstruktywny.

Ad9. Jako widzowie narzekamy często na jakość mowy i czytelność dialogów w polskich filmach. W tym punkcie porozmawiamy o wyrazistości mowy. Powiem jak ćwiczyć , aby poprawić Swoją dykcję i dlaczego warto to zrobić.    Przedstawię różnicę pomiędzy stylem mówienia, a pisania. Pokażę wartość, siłę i celowość używania w mowie krótkich zdań.

Ad10. Przedstawię najpopularniejsze techniki interpretacyjne i razem poćwiczymy ich użycie w praktyce.

Ad11. Na koniec odbędę kilku minutową indywidualną konsultację z każdym uczestnikiem szkolenia. Podpowiem co należy zmienić i poprawić  a  co rozwinąć i wzmocnić, aby poprawić komunikację.