Pierwsza gra mobilna 3D od Trefla! „The Cheese Chase” już czeka w telefonach!

Po premierach Spy Guy Hidden Objects oraz minigier na bazie seriali animowanych „Rodzina Treflików” i „Bobaski i Miś” czas na pierwszą grę mobilną od Trefla przygotowaną w 3D! Od dziś w App Store i Google Play na wszystkich czeka nowość – tytuł „The Cheese Chase”, inspirowany popularną planszówką Trefla „Cztery Sery”. W The Cheese Chase, tak samo jak w wersji planszowej, użytkownicy wcielają się w rolę dostawcy pizzy i omijając przeszkody, a także pizzowych porywaczy, czy zatłoczone ulice dostarczają pizzę na czas pod wskazany adres. Wszystko oczywiście rozgrywa się w treflikowym otoczeniu. Nowa gra mobilna jest darmowa i została przygotowana w 16 wersjach językowych.

Firma Trefl SA, dobrze znana w Polsce z produkcji puzzli i gier planszowych, z końcem czerwca tego roku ogłosiła wejście w sektor gier mobilnych. Pierwsza premiera miała miejsce na początku września, a w ręce użytkowników oddany został wówczas „Spy Guy Hidden Objects” – gra, która powstała na bazie bestsellerowej planszówki. W październiku zespół Trefl eGames ogłosił wydanie bezpiecznych gier mobilnych dla najmłodszych, które przeszły certyfikację akredytacji nauczycielskiej Google i przygotowane zostały w oparciu o seriale animowane „Rodzina Treflików” oraz „Bobaski i Miś”. Z kolei teraz swoją premierę ma pierwsza gra mobilna Trefla przygotowana w 3D, inspirowana planszówką Cztery Sery. – Po premierze naszej pierwszej gry mobilnej, czyli Spy Guy Hidden Objects wiedzieliśmy, że kolejnym, większym krokiem w rozwoju wirtualnego portfolio Trefl SA będzie casualowa, zręcznościowa gra mobilna. Bardzo zależało nam na tym, by była w stylu low poly 3D, by jeszcze bardziej zbliżyć i otworzyć Trefl SA na wirtualizację. Nasze pierwsze kroki stawiamy coraz odważniej i chcemy zaskoczyć odbiorców  pomysłami na połączenie świata analogowego i wirtualnego – mówi Marta Frankel-Dominik, kierownik Działu Gier Wirtualnych w Treflu SA.

Tak jak w Spy Guy Hidden Objects gracz musi wykazać się przede wszystkim spostrzegawczością i pamięcią, tak w The Cheese Chase trenuje zręczność, logiczne myślenie, strategiczne decyzje, czy zwinność. Jest to zupełnie inny rodzaj gry pod względem wizualnym, mechanicznym, jak i ekonomicznym. Gra The Cheese Chase jest trudniejsza niż Spy Guy Hidden Objects i kierowana jest do fanów gier typu casual, challange, delivery. – The Cheese Chase to gra, która spina w całość nasze produkcje w 2023 roku i otwiera przed nami kolejny etap rozwoju. Jako autorka mechanik, poziomów i ekonomii gry położyłam duży nacisk na wyzwanie, dobrą zabawę, ale przede wszystkim motywację, by jak najefektywniej dostarczać pizzę i zdobywać kolejne osiągnięcia i nagrody. Gra będzie stale rozwijana o nowe mapy, eventy i ulepszenia – mówi Alicja Wilińska, Game Designer i autorka gry „The Cheese Chase”78.

Ci, którzy znają planszówkę Cztery Sery w The Cheese Chase na pewno odnajdą podobieństwa, jednak gra mobilna różni się od klasycznej wersji. – Gra Cztery Sery była inspiracją do powstania The Cheese Chase pod kątem wyzwań dla graczy, jakimi są dostarczanie pizzy, unikanie przeciwników, utrudnianie trasy poprzez blokowanie, a także dzięki stylizowanym budynkom. Mechanika gry mobilnej jest jednak inna niż gry planszowej, ponieważ została zbudowana w trzech trybach dostarczania pizzy – per zlecenie, per liczba dostaw w czasie oraz per jak największa liczba dostaw w wyznaczonym czasie. Dodatkowo mamy ulepszenia, które kupujemy za wirtualną walutę, by zwiększać swoją efektywność, zatrzymać porywacza pizzy, czy przyspieszyć naszego dostawcę, by zdążył na czas. To, co łączy grę planszową i mobilną, to zdecydowanie bohaterowie. Wśród dostawców wybrać możemy Treflika, Gondusia, Wujcia lub Kurę, które również występują w grze planszowej, a wszystkie te postaci są oczywiście świetnie znane z „Rodziny Treflików”. Dodatkowo w grze mobilnej możemy im dokupić inne ubrania i bardziej je personalizować – opowiada Marta Frankel-Dominik.

 

Jak dokładnie wygląda rozgrywka w The Cheese Chase?

Na przejście podstawowego poziomu gracze mają jedną minutę – w tym czasie muszą dostarczyć trzy pizze pod wskazane zielonymi portalami adresy. Inaczej jest w wersji Endless, która polega na tym, by dostarczyć jak najwięcej pizz, ale na każdą dostawę gracz ma maksymalnie 30 sekund, które resetują się po każdej dostawie. Z kolei w wersji Speedrun użytkownicy mają 120 sekund i ich zadaniem jest jak największa liczba dostaw. Wszystkie czasy są rejestrowane na tablicy osiągnięć, co ułatwia rywalizowanie z innymi graczami. W premierowej wersji The Cheese Chase zawiera 60 poziomów w trybie basic i nieskończone poziomy w wersji Endless i Speedrun.

Gdzie pobrać?

Pierwsi gracze mieli okazję zagrać w The Cheese Chase przedpremierowo podczas festiwalu gier planszowych AleGramy 2023 w Amber EXPO w Gdańsku, a od 20 listopada  gra jest dostępna dla każdego za darmo w Google Play i App Store. The Cheese Chase zawiera mikropłatności i reklamy i jest rekomendowana graczom od 5. roku życia. Gra została przygotowana w 16 wersjach językowych.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TreflSA.TheCheeseChase

https://apps.apple.com/pl/app/the-cheese-chase/id6470216150

 

Partnerem premiery jest sieć pizzerii DaGrasso, z budynku której gracze wywożą wirtualne pizze w miasto. W grze znaleźć można budynek pizzerii oraz stylizowany samochód.

Omijaj przeszkody, dostarczaj pizzę na czas, zbieraj napiwki i zostań Dostawcą Miesiąca w Treflikowie!

Zapowiedź ostatniej premiery tego roku

Ostatnia premiera tego roku, jak przystało na jedną z największych firm branży dziecięcej w kraju, zaplanowana jest na 6 grudnia i będzie to Spy Guy Zimowa Przygoda (z serii Hidden Objects). Gra jest oparta na planszówkowym bestselerze o tym samym tytule.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O Trefl S.A.

Trefl S.A. to działający od 1985 roku polski producent puzzli, gier planszowych, zabawek oraz książek. Obecnie Trefl jest w światowej czołówce producentów puzzli i europejskiej czołówce producentów gier planszowych, wytwarzając rocznie kilkadziesiąt milionów pudełek. Swoje produkty sprzedaje w przeszło 60 krajach całego świata, w tym także w USA i Azji. Misją firmy od początku działalności są zrównoważony rozwój, troska o środowisko oraz społeczna odpowiedzialność biznesu, dlatego większość produktów wytwarzana jest we własnej fabryce w Gdyni, co umożliwia pełną kontrolę nad procesami i daje gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości.

Od ponad 27 lat Trefl wspiera sport w roli sponsora tytularnego męskich drużyn, siatkówki (Trefl Gdańsk) oraz koszykówki (Trefl Sopot). Działające w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu Fundacja Trefl oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze, od lat wspierają sportowy i kulturalny rozwój dzieci i  młodzieży z całego kraju.

W skład Grupy Trefl wchodzi także m.in. studio animacji poklatkowej, KAZstudio, które od 10 lat ma znaczący wkład w rozwój polskiej kultury, dzięki produkcji seriali animowanych dla dzieci Rodzina Treflików oraz Bobaski i Miś.

 

 

Dla mediów:

Tagi Trefl: Trefl S.A. (Lin), Trefl (FB), trefl_toys (Instagram)

#Trefl, CheesyChase, #SpyGuy, #HiddenObjects, #eGames

Kontakt dla mediów:  Justyna Gdowska, j.gdowska@trefl.com, kom. +48 573 782 564