Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami komiksowymi dla dzieci wydawnictwa Egmont Polska. 

Premiera 20 maja 2020 r.

Fibi i jednorożec. Jednorożec kontra gobliny, tom 3

Scenariusz: Dana Simpson

Rysunki: Dana Simpson

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 176 stron

Format: 148×210

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-9784-8

Język oryginału: angielski

Seria: Fibi i jednorożec

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Trzeci tom uroczej historii o dziewczynce Fibi i zaprzyjaźnionej z nią Marigold, żeńskiej przedstawicielce rodzaju jednorożców. Fibi podejrzewa rodziców, że chcą wygnać ją z domu, bo je za dużo płatków… Strach zmienia się w radość, kiedy okazuje się, że zaplanowali dla niej wyjazd na obóz muzyczny! Tam bohaterka przeżyje wspaniałe chwile, a po powrocie znów rzuci się wraz ze swoją magiczną przyjaciółką w wir fantastycznych przygód. Spotkają cukierkowego smoka, zobaczą się z siostrą Marigold i jej wstydliwym narzeczonym, a także sprawią, by wszystkie dzieci w klasie Fibi wreszcie ujrzały cudowne piękno jednorożców. W końcu odkryją, że zniknęła wredna Dakota, a jej miejsce zajął jeszcze wredniejszy goblin! Chociaż bohaterki nie lubią Dakoty, będą musiały udać się w miejsce, gdzie kryją się gobliny i uratować dziewczynę, co okaże się niełatwym zadaniem! Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.

 

 

Premiera 3 czerwca 2020 r.

Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego

Scenariusz: różni autorzy

Rysunki: różni autorzy

Przekład: Anna Hikiert-Bereza

Oprawa: miękka

Objętość: 88 stron

Format: 170×260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-9639-1

Język oryginału: angielski

Seria: Minecraft

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Od bloków do kadrów, czyli Minecraft w wersji komiksowej!Ten tom zawiera historie o wiedźmie i rozbójniku – zajadłych wrogach, którzy znajdują wspólny język – o bezdusznej grieferce, której przyszło zapłacić za swoje czyny, a także o śwince, której bardzo zależało, żeby zdobyć pewną marchewkę. Te ekscytujące historie przeniosą małych czytelników do świata Minecrafta i ujawnią wiele jego tajemnic! Razem z postaciami fani popularnej gry będą odkrywać najodleglejsze zakątki Świata Podstawowego!

Smerfy Komiks, Awantura w wiosce Smerfów, tom 9

Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte

Rysunki: Peyo

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-4230-5

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Następny tom szalonych przygód małych mieszkańców wioski zagubionej pośrodku wielkiego lasu. Tym razem dojdzie do wydarzeń, które nie przystoją spokojnym Smerfom! A jaka będzie przyczyna rozróby? Otóż każda rzecz ma własną nazwę. Co jednak począć, gdy różne Smerfy zaczynają nadawać tym samym rzeczom odmienne nazwy? Która jest lepsza? Od różnicy zdań blisko jest do kłótni, od kłótni jeden krok do bójki, a od niej do… No właśnie, jak daleko posuną się zawzięte Smerfy? Oto wielka i hałaśliwa awantura rozpoczęta zwykłym sporem o to, jak należy nazywać korkociąg! W dalszej części albumu nastąpi przegląd smerfich zmagań sportowych – oczywiście na wesoło! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Śledztwa Enoli Holmes, Sprawa lady Alistair, tom 2

Scenariusz: Serena Blasco

Rysunki: Serena Blasco

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 64 strony

Format: 216×285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-9814-2

Język oryginału: francuski

Seria: Śledztwa Enoli Holmes

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: kryminał

 

Drugi tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta Wyemancypowana Enola chce być niezależna od rodziny, co w wiktoriańskiej Anglii jest bardzo trudnym zadaniem dla kobiety. Po ucieczce z domu ukrywa się w Londynie pod wymyślonym nazwiskiem. Prowadzi własne dochodzenia, podając się za asystentkę nieistniejącego detektywa. A że ma wielki talent do udawania innych ludzi, bez trudu przybiera postacie zakonnicy czy arystokratki. Tym razem zajmie się poszukiwaniami młodej lady Cecily Alistair. Śledztwo doprowadzi ją w niebezpieczne zaułki dzielnic biedoty i do doków, gdzie robotnicy szykują się do buntu. Równocześnie będzie musiała prowadzić grę w kotka i myszkę z Sherlockiem oraz kontynuować poszukiwania własnej matki! Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

Kraina Lodu, tom 3

Scenariusz: Joe Caramagna

Rysunki: Joe Caramagna

Przekład: Mateusz Lis, Adrianna Zabrzewska

Oprawa: miękka

Objętość: 68 stron

Format: 170×260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-9842-5

Język oryginału: angielski

Seria: Kraina Lodu

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Trzecia część przygód bohaterów disnejowskiego przeboju filmowego „Kraina Lodu”! Akcja rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu. Pewnego dnia księżniczka Anna zaprasza na zamek Heddę, dziewczynkę z sierocińca, która jest znana z opowiadania niestworzonych historii. Czasami chwali się, że była na Księżycu, innym razem, że poluje na smoki, a przede wszystkim mówi o tajemniczej Zakazanej Krainie… Nikt jej nie wierzy, a niektórzy wręcz jej nie lubią za wymyślone przechwałki. W umówiony dzień wystrojona Hedda wyrusza do królewskiej siedziby, ale do niej nie dociera. Co się stało? Na poszukiwania wyruszają księżniczka, jej starsza siostra i ich przyjaciele. Czy dziewczynce przytrafiło się coś złego? A może porwały ją mroczne siły z… Zakazanej Krainy? Twórca albumu Joe Caramagna jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel.