Nowe przygody Rodziny Treflików już w TVP ABC!

S04_E04_Ale_kino_kadr_3

W Mikołajki, 6 grudnia br. na kanale TVP ABC najmłodsi obejrzą nowe odcinki 4. już serii serialu „Rodzina Treflików”. 13 premierowych epizodów będzie można obejrzeć do 18 grudnia w porze wieczorynki oraz podczas rannych powtórek. W nowym sezonie nie zabraknie kolejnych przygód, malowniczych miejsc i nowych postaci. Widzimy się!

W tym sezonie Rodzina Treflików przeniesie się w odległe zakątki świata, pozna nowe kultury, smaki i zwyczaje, a za sprawą nauki zrobi krok w przyszłość. Znane widzom miejsca odwiedzą z kolei nowi, barwni bohaterowie. Niezmiennym pozostaje, że każdy odcinek nauczy młodych widzów ponadczasowych wartości takich jak, odwaga, radość z dzielenia się, poznawania nowych rzeczy i czynienia dobrych uczynków.

Rodzina Treflików staje się coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku 3-6 lat. Powstają grupy fanów Treflików i dedykowane placówki edukacyjne. Serial miał swoje emisje na kanałach TVP ABC, TVP Polonia, Nick JR, Nickelodeon, TBN Polska, a także w kinach studyjnych i niezrzeszonych. Serial doczekał się emisji za granicą (Czechy, Rumunia) i kilku wersji językowych.

W tym roku ambasadorką serialu została Joanna Jabłczyńska, popularna aktorka, która udziela głosu serialowej Treflince. Gwiazda będzie promować serial w mediach społecznościowych, prasie, reklamie outdoorowej i podczas eventów.

30 listopada br. w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku została otwarta specjalna Strefa Zabaw z bohaterami serialu „Rodzina Treflików”. Dzieci czekając na podroż samolotem, mogą pobawić się na statku z Treflikami, obejrzeć odcinki serialu, ułożyć puzzlopianki czy zabrać do samolotu kolorowanki z postaciami ulubionej bajki.

„Rodzina Treflików” to animacja utrzymana w konwencji uwielbianego przez dzieci musicalu. Reżyserem serialu jest Marek Skrobecki, współtwórca animacji pt. „Piotruś i Wilk” nagrodzonej Oskarem w2008rokuw kategorii krótkometrażowy film animowany.Zarówno reżyser, jak i część artystów tworzących bajkę to profesjonaliści, niegdyś związani ze słynnym Studiem Filmowym Se-ma-for w Łodzi. Głosów postaciom użyczyli znamienici aktorzy, m.in.Joanna Jabłczyńska, Krystyna Tkacz, Jarosław Boberek, Cezary Kwieciński, Grzegorz Pawlak, Magdalena Różczka oraz aktorzy z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Piosenkę tytułową wykonała Natalia Kukulska, a wszystkim odcinkom towarzyszą piosenki skomponowane przez Andrzeja Krauze.

Serial jest całkowicie polską produkcją, przy której wykorzystano pierwszy raz na dużą skalę druk 3D. Za efekt finalny animacji odpowiedzialne jest Studio Trefl, powstałe w 2013 roku w Gdyni z inicjatywy Kazimierza Wierzbickiego, założyciela spółki Trefl SA. Firma od lat zajmuje się produkcją puzzli i gier planszowych, będąc jednym z wiodących podmiotów na rynku polskim i europejskim.