Nowe oblicze UNO – UNO Flip!

Nina.Feng

Mattel, producent gier i zabawek dla dzieci, wprowadza na rynek nową wersję klasycznej gry karcianej UNO – UNO FLIP! To ta sama kultowa gra, ale z nowymi, ekscytującymi elementami, które sprawiają, że zabawa jest podwójnie dobra!

Jeff O’Brien/Alphonse Neri

Czym różni się UNO FLIP od klasycznej wersji? Nowa talia to dwustronne karty, wśród których pojawia się karta ODWRÓĆ i jeszcze ostrzejsze karty specjalne. Dzięki tym kartom podnosi się poziom rywalizacji w rozgrywce. Karty mają jasną stronę, w której obowiązują klasyczne zasady gry UNO oraz ciemną – gdzie karty są bardziej surowe. Ciemna strona talii obejmuje nowe karty specjalne, które mogą nieźle namieszać, a wśród nich karta „Weź pięć”, „Postój dla wszystkich”, czy „Wybierz kolor + weź w tym kolorze”. Nowością w talii jest także karta ODWRÓĆ. Użycie jej sprawia, że wszystkie karty zostają odwrócone na drugą stronę, ujawniając nowy zestaw cyfr oraz kolorów. Ciemniejsza strona stawia graczy w zupełnie innej sytuacji. Gra kończy się, gdy jeden z graczy pozbędzie się wszystkich kart z ręki, kończąc tym samym rundę i oczywiście krzycząc „UNO”.

Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart w każdej rundzie i zdobycie punktów za wszystkie karty, które pozostaną w rękach innych graczy. Punkty zdobyte w kolejnych rundach są sumowane. Zwycięża gracz, który jako pierwszy zdobędzie 500 punktów.

Zawartość: 112 kart i instrukcja