Nowa gra w Cartoon Network Game On!

Kampania Mistrzowie Klimatu Cartoon Network zyskała nowy wymiar – tym razem z wykorzystaniem popularnej platformy do gier, Roblox. Cartoon Network EMEA podjął współpracę z Envision Racing, najbardziej eko-zespołem wśród mistrzów świata w sportach wyścigowych. Efekt? Nowa gra w Cartoon Network Game On! w Robloxie.

Cartoon Network Game On! to immersyjne doświadczenie dostępne na popularnej platformie Roblox. W najnowszej aktywacji, Climate E-Racers, gracze zyskują możliwość ścigania się ze sobą w specjalnych pojazdach. Wyścigówki można dostosowywać za pomocą zbieranych w grze e-odpadów oraz dzięki realizowaniu specjalnych wyzwań Mistrzów Klimatu.

Na młodych graczy czeka szereg wyzwań i ciekawych doświadczeń – a to wszystko w trosce o klimat! W grze Climate E-Racers graczy powita Robin, znany z produkcji „Młodzi Tytani: Akcja!” – udzieli młodym kierowcom wskazówek, gdy ci będą podejmować wyzwania Mistrzów Klimatu. W trakcie wyścigów przez różne światy znane z kreskówek Cartoon Network, gracze otrzymają wsparcie także od innych lubianych postaci oraz wykorzystają specjalne power-upy, by szybciej dotrzeć do mety. Zawodnicy zostaną wyposażeni w wiele elementów niezbędnych do wygranej w wyścigu oraz będą mogli personalizować swoje wyścigówki za pomocą unikalnych akcesoriów i naklejek. Do personalizacji młodzi gracze mogą wykorzystać także elementy e-odpadów – dowiedzą się, jak stare urządzenia elektroniczne zyskują nowe życie dzięki recyklingowi.

– Współpraca z Envision to istotny element naszej kampanii Mistrzowie Klimatu Cartoon Network. Docieramy tam, gdzie dzieci chcą spędzać czas. Informujemy, inspirujemy i umożliwiamy im podjęcie działań na rzecz zmian klimatycznych, integrując naukę o e-odpadach i wspierając zachowania przyjazne dla klimatu. – mówi Monika Oomen, VP Brand, Comms and Digital Content Strategy, EMEA Kids w Warner Bros. Discovery.

Sylvain Filippi, Managing Director i Chief Technology Officer w Envision Racing, dodaje: – Ekscytuje nas połączenie światów Envision Racing i Cartoon Network w Roblox. Oprócz rywalizacji na najwyższym poziomie, Envision Racing istnieje po to, by wykorzystać siłę sportu w działaniach, które mają na celu rozwiązanie problemu zmian klimatycznych. Zależy nam na angażowaniu młodych ludzi w tworzenie zrównoważonej przyszłości. Climate E-Racersjest przykładem takiego działania – cieszymy się, mogąc zaproponować dzieciom nowe, innowacyjne doświadczenie.

Cartoon Network Game On! już wcześniej pozwalało na eksplorację światów znanych z popularnych seriali Cartoon Network, a teraz, dzięki Climate E-Racers, przez gamifikację pomoże w zwiększaniu świadomości na temat globalnego problemu elektronicznych odpadów – przede wszystkim wśród dzieci.

W ramach programu Race Against Climate Change, team Envision Racing stara się zachęcić swoich fanów do ratowania planety, a rosnący problem e-odpadów – według prognoz ekspertów roczna produkcja odpadów elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, laptopy, odtwarzacze MP3 czy baterie, do 2030 roku osiągnie 75 mln ton – jest szczególnie ważny dla zespołu Envision. W 2023 roku team zaprezentował pierwszy na świecie samochód wyścigowy zbudowany całkowicie z e-odpadów.

Inicjatywa Mistrzowie Klimatu Cartoon Network inspiruje młodych ludzi do podjęcia działań na rzecz środowiska. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat mogą zostać Mistrzami Klimatu, podejmując codzienne wyzwania. Współpraca z topowym zespołem wyścigowym Envision Racing jeszcze wyraźniej podkreśla wysiłki, które Cartoon Network wkłada w edukację młodych umysłów – gra Climate E-Racers uczy i zwiększa świadomość klimatyczną w sposób, który dzieci doceniają najbardziej – poprzez zabawę.

Zapinajcie pasy! Gra Climate E-Racers jest dostępna w Cartoon Network Game On! w Robloxie od 16 maja.

O Envision Racing

Envision Racing to wyjątkowy zespół wyścigowy – jeden z założycieli Mistrzostw Świata FIA Formuły E oraz aktualny mistrz świata. Envision Racing ma zrównoważony rozwój w swoim DNA – został stworzony, by inspirować pokolenia do walki ze zmianami klimatycznymi i zachęcać do przejścia na e-mobilność i energię odnawialną. Zarówno na torze, jak i poza nim, Envision Racing koncentruje się na promowaniu innowacji i zmian, które pomogą nam żyć w sposób bardziej zrównoważony. Team wykorzystuje swój program Race Against Climate Change™, aby zmobilizować fanów na całym świecie do bycia częścią dobrych zmian. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.envision-racing.com

O Cartoon Network

Cartoon Network, będący częścią Warner Bros. Discovery, to numer jeden wśród globalnych kanałów dziecięcych oferujący przepełnione humorem, angażujące i uznane na całym świecie produkcje dla dzieci w wieku 6-11 lat i ich rodzin: „Między nami, misiaczkami”, „Ben 10”, „Craig znad potoku”, „Steven Universe”, „Niesamowity świat Gumballa”, „Młodzi Tytani: Akcja!” i wiele innych. Oglądany w ponad 185 krajach, w 33 językach, Cartoon Network inspiruje kolejne pokolenia twórców i innowatorów. Różnorodne inicjatywy prospołeczne – „Mistrzowie Klimatu Cartoon Network” czy „Zmieniaj swój świat z Cartoon Network” – motywują dzieci i dorosłych do podejmowania drobnych działań, które w efekcie wprowadzą duże zmiany.

ZDJĘCIA: Cartoon Network EMEA