Nie będzie szpitala tymczasowego na terenie Targów Kielce!

Nową siedzibą tymczasowej placówki, przeznaczonej dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 najprawdopodobniej będzie Uzdrowiskowy Szpital „Krystyna” w Busku-Zdroju. Tym samym organizacja imprez zaplanowanych w kalendarzu Targów Kielce w pierwszej połowie roku nie jest zagrożona.

Zgodnie z aktualnymi  referencjami wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, tegoroczną rekomendacją dla działalności tymczasowego szpitala jest część Uzdrowiskowego Szpitala „Krystyna” w Busku Zdroju.

– Podjęliśmy wiążące już decyzje typując konkretny obiekt. Jest to Szpital Uzdrowiskowy „Krystyna” w Busku-Zdroju, a dokładnie dwa jego pawilony. Będzie tam w sumie ponad 200 miejsc. Na początek uruchomionych zostanie 28 łóżek i jeżeli będzie taka potrzeba, zostaną przygotowane kolejne – mówił w wywiadzie dla Radia Kielce wojewoda.

Jak dodał Zbigniew Koniusz, o tym czy i kiedy w Busku-Zdroju zostanie uruchomiony szpital tymczasowy decydować będzie sytuacja epidemiczna w naszym regionie.

– To jest perspektywa miesiąca do dwóch. To zależy od tempa epidemii. Będziemy to monitować i reagować na bieżąco, dodał wojewoda.

Aktualnie w Targach Kielce pełną parą trwają przygotowania do nowego sezonu, w którym nie zabraknie najbardziej znanych, goszczących od lat, imprez targowych ale i nowych wydarzeń przyciągających świeże grono wystawców i odbiorców. Każdego dnia zgłaszają się przedstawiciele firm, którzy  chciałyby zaprezentować swoją ofertę w trakcie zbliżającego się sezonu targowego. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem tegorocznych imprez oraz rejestracji na poszczególne wydarzenia.

Organizatorzy Targów Kielce