Kto najlepiej rozświetli dzieciom jesienne wieczory? Świetlik!

 

Wydawca mile zaskoczył rynek kolejnymi pomysłami na naprawdę dobrą, a zarazem wartościową lekturę dla najmłodszych czytelników.

 

 

Wiek: 9+

Długą listę jesiennych nowości Świetlika otwieranowa seria „Aveline Jones i duch z Malmouth”. Jest to przepełniona upiornym klimatem opowieść dla wszystkich młodych czytelników, którzy uwielbiają poczuć dreszczyk emocji! Ponura atmosfera małego miasteczka, osobliwe, a czasami nieco przerażające postaci oraz splot dziwnych wydarzeń sprawią, że młodzi czytelnicy pokochają tę serię od pierwszej strony.

Pod skrzydła Świetlika przeszły też ostatnio rozpoznawalne już na rynku serie książek dla dzieci. Część z nich będzie miało tej jesieni swoje kontynuacje. Dla wszystkich, którzy stęsknili się już za przygodami zwariowanej bandy kur: Augusty, Hildegardy, Belki i Żanety, bohaterek książek „Kury z grubej rury” i „O kurza twarz!”, mamy doskonałą wiadomość, że już w październiku na rynku ukaże się najnowsza część serii „Hip, hip, kura!”.Tym razem rodzina Ogórków wraz z kurami wpadnie w prawdziwe tarapaty. Wszystko dlatego, że Wojtek dostanie w prezencie telefon, który przejmie władzę nad całą rodziną. A od tego już tylko krok do niewyjaśnionych połączeń, zagadkowych SMS-ów i pojawiające się znikąd przedziwnych zdjęć… Kury kolejny raz będą musiały wziąć sprawy w swoje pazury i nie dać się pokonać smartfonowi!
Swoją działalność wznowi teżniebawem„Biuro Detektywistyczne Trop Sekret”. W październiku pojawi się nowość z tej serii –„Inka i Filip i fałszywe tropy”,a wraz z niąci sami nietuzinkowi bohaterowie, pięć kolejnych intrygujących śledztw oraz nowi podejrzani. I nowe zadania dla czytelników, którzy w miarę rozwoju akcji będą mogli sprawdzić swoje detektywistyczne umiejętności.
Jesienią na rynek powrócą również mieszkańcy znad Zielonej Rzeki. „Opowieści z Zielonej Rzeki. Łabędzia przestroga” towciągająca, a zarazem wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i sile, która drzemie w każdym z nas. Zdumiewająca wyprawa między szuwary, trzciny i drzewa, podczas której czytelnicy odkryją sekrety nadrzecznego świata.

Wiek: 6+
Z myślą o nieco młodszych fanach dobrej książki Świetlik przygotował „Magię latania”. Jest to pozycja dla dzieci, które uwielbiają zgłębiać ciekawostki na temat otaczającej je przyrody i zawsze chcą dużo wiedzieć. Idealne na prezent wydanie zainspiruje młodych czytelników do docenienia bioróżnorodności naszej planety. A kiedy najdzie ich ochota na odkrycie historii ludzkości zapisanej w gwiazdach rozświetlających nocne niebo, mogą sięgnąć po „Lśnij. Przewodnik po nocnym niebie”.

Wiek: 0+
Świetlik dba też o rozwój dzieci na początkowych etapach życia. Wdedykowanym im segmencie tzw. książek kartonowych w lipcu pojawiła się pierwsza seria boardbooków „Otwarci na świat!” („Kolory”, „Zwierzęta”, „Warzywa i owoce”). Dzięki nim maluchy mogą poznają elementy codziennego życia, zaczynając od najbardziej podstawowych tematów. W październiku dołączy do nich nowa seria „100 pierwszych słów”. Składają sięna nią pięknie ilustrowane książki kartonowe dla najmłodszych, dzięki którym mali czytelnicy wzbogacą swoje słownictwo i poznają elementy otaczającej ich codzienności.

 

Zdjęcia: Świetlik