Kosmiczny zestaw LEGO Technic zachęca fanów do sięgania do gwiazd

Grupa LEGO® zaprezentowała nowy model LEGO® Technic™ NASA Mars Rover Perseverance— zestaw o tematyce kosmicznej, który ma zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy o inżynierii oraz do odkrywania kosmosu.

Zaledwie dwa lata temu Perseverance wylądował na Marsie i rozpoczął podróż, której celem było zebranie próbek z tajemniczej czerwonej planety, a także odszukanie śladów starożytnego życia. Nowy model łazika LEGO Technic zaprojektowano z myślą o młodych budowniczych, od 10. roku życia. Dzieci mogą z bliska poznać niesamowite osiągnięcia inżynierii, dzięki którym łazik świetnie radzi sobie z eksploracją Marsa, a także dowiedzieć się, jak działa i jakie są jego funkcje.

Model LEGO Technic ma układ kierowniczy 360° i ruchome ramię, a także w pełni przegubowe zawieszenie, które pozwala łazikowi poruszać się po nierównych powierzchniach na wszystkich 6 kołach. Podobnie jak w przypadku prawdziwego odpowiednika, do modelu LEGO Technic dołączona jest replika śmigłowca Ingenuity towarzyszącego misji.

– Praca nad tym modelem była zarówno wymagająca, jak i ekscytująca. Zawsze pasjonowałem się przestrzenią kosmiczną, a proces projektowania pozwolił mi odkrywać swoje zainteresowania, odtwarzając niesamowitą inżynierię opracowaną przez pionierski zespół NASA. Mamy nadzieję, że cechy i funkcje modelu pomogą wprowadzić młodych miłośników kosmosu w świat inżynierii i zachęcą ich do sięgania gwiazd w przyszłości – powiedział Luke Cragin, projektant w Grupie LEGO. 

Aplikacja mobilna Technic AR pomoże dzieciom przenieść się świata rozszerzonej rzeczywistości, gdzie mogą odkryć ekscytujące treści edukacyjne, poznając szczegóły dotyczące prawdziwego pojazdu i jego misji na Marsie. Za pośrednictwem aplikacji można również uzyskać podgląd pogody na czerwonej planecie lub poczytać o środowisku panującym na miejscu czy samej misji łazika.

LEGO Technic NASA Mars Rover Perseverance jest dostępny od 1 czerwca 2023 r. na stronie www.LEGO.com oraz w sklepach LEGO.

 

O Grupie LEGO:

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie budowniczych jutra poprzez moc zabawy. System LEGO in Play, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko, co tylko sobie wymyślą. Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena, a jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, co oznacza „baw się dobrze”. Dziś Grupa LEGO pozostaje firmą rodzinną z siedzibą w Billund. Jednak jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 130 krajach na całym świecie. Po więcej informacji zapraszamy na: www.LEGO.com