Kids’ Time „jadą” do Doha! Targi Kielce podpisały umowę z katarską grupą Dar Al-Sharq!

Wzajemna promocja, współorganizacja targów w Polsce i Katarze oraz organizacja misji handlowych producentów oraz kupców z Polski i Państwa Katar – to najważniejsze założenia umowy pomiędzy Targami Kielce SA i grupą Dar Al-Sharq, wiodącym konglomeratem wystawienniczo-medialnym w regionie Zatoki Perskiej. Podpisy na dokumencie złożyli w środę, 21 lutego prezes kieleckiego ośrodka dr Andrzej Mochoń oraz reprezentant Dar Al-Sharq, dyrektor zarządzający Eizeldin Abdelrahman.

Reprezentant grupy Dar Al-Sharq, dyrektor zarządzający Eizeldin Abdelrahman oraz prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń podpisali umowę o współpracy pomiędzy ośrodkami wystawienniczymi.

Podczas XIV edycji Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka Kids’ Time, Targi Kielce podpisały umowę o współpracy z grupą Dar Al-Sharq, organizatorem targów Kids Expo, odbywających się jesienią 2024 w Katarze, a także innych targów organizowanych w głównym katarskim ośrodku wystawienniczym Doha Exhibition and Convention Center i krajach sąsiednich (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska).  Współpraca dotyczy wzajemnej promocji imprez, współorganizacji targów, oraz organizacji misji producentów oraz kupców z Polski i krajów Zatoki Perskiej. Na jej mocy Targi Kielce będą gościć przedsiębiorstwa z tego rejonu, oraz organizować delegacje polskich firm na targi w Dosze.

Współpraca dotyczy wzajemnej promocji imprez, współorganizacji targów w Polsce i Katarze oraz organizacji misji producentów oraz kupców z Polski i krajów Zatoki Perskiej. Na jej mocy Targi Kielce będą gościć przedsiębiorstwa z tego rejonu, zaś Targi Kielce będą mogły zabrać m.in. wystawców targów Kids’ Time na targi do Kataru.

Reprezentant grupy Dar Al-Sharq, Dyrektor Zarządzający Eizeldin Abdelrahman zaznaczył, że Targi Kielce i trwająca wystawa Kids’ Time są idealne do nawiązania współpracy, gdyż jest to znaczące wydarzenie na europejskiej arenie – Kids Expo, które organizujemy w Dosze, ma nie tylko wymiar biznesowy, ale też edukacyjny i medyczny, obejmujący usługi placówek oświatowych i medycznych skierowane do dzieci i rodziców. Oferta wystawców kieleckich targów doskonale uzupełni naszą propozycję – wyjaśnił dyrektor Abdelrahman. – Nasza współpraca jest ważna także ze względu na wymianę doświadczeń pomiędzy naszymi ośrodkami, kulturami i krajami. Możemy razem zdziałać wiele nie tylko w zakresie współorganizacji targów dla branży dziecięcej, ale także wielu innych branż.

Słowa dyrektora zarządzającego z katarskiej grupy Dar Al-Sharq potwierdza dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podkreślając, że ta współpraca poszerza drogę dla polskich producentów na rynek katarski. – Zaczynamy współpracę z liczącym się organizatorem targów w Katarze. Kids’ Time to początek. Chcemy, by na naszych targach gościli wystawcy z Zatoki Perskiej, a także stwarzać warunki dla polskich firm do wystawiania się na targach w Katarze – zaznaczył prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Dar Al-Sharq to Grupa Mediów, która organizuje „Kids Expo” od 20 do 23 listopada 2024 roku w Centrum Wystawowym i Kongresowym w Dosze. Kids Expo to specjalistyczna wystawa, która gromadzi pod jednym dachem wszystko, co niezbędne dla dzieci w zakresie edukacji, zdrowia, kultury i rozrywki od narodzin do 13. roku życia.

W wystawie wezmą udział instytucje publiczne i prywatne, aby zaprezentować swoje programy i przyszłe plany rodzicom i zwiedzającym. Z kolei firmy i agencje handlowe prezentują nowości w świecie dzieci, dając szansę na rywalizację i wymianę doświadczeń, służąc przyszłym pokoleniom.

Dar Al Sharq to także wydawnictwo składające się z grupy firm, które oferują swoim klientom pełen zakres usług związanych z drukiem, prasą, wydawnictwem i dystrybucją. Jest właścicielem wiodącego dziennika w Katarze – The Peninsula. Z ponad 65 milionami odsłon w 2020 r., thepeninsula.qa (thepeninsulaqatar.com)  jest najpopularniejszym serwisem informacyjnym – zarówno w języku angielskim, jak i arabskim – w Katarze.

Fot. Targi Kielce