Kapitan Nauka wspiera Fundusz Interwencyjny WOŚP

Kapitan Nauka solidarnie włącza się do walki z pandemią koronawirusa. Wydawca zdecydował się na wsparcie finansowe Funduszu Interwencyjnego powstałego z inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego zakupiony zostanie sprzęt i zestawy medyczne dla szpitali. 

Fundusz Interwencyjny w całości przeznaczony jest na walkę z COVID-19, m.in. na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego oraz na sprzęt medyczny dla szpitali będących na pierwszej linii walki. Wszystkie zakupione elementy wyposażenia oraz urządzenia niezwłocznie trafią do najbardziej potrzebujących placówek.

Wśród pierwszych zakupów z Funduszu Interwencyjnego są już respiratory, łóżka do intensywnej opieki medycznej, kardiomonitory, przyłbice dla lekarzy, maseczki i wiele innych, niezbędników do walki z wirusem.

Jako firma odpowiedzialna wiemy jak ważne jest zdrowie i dobro nas wszystkich. W tej trudnej sytuacji chcieliśmy okazać solidarność i wesprzeć inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie mamy wątpliwości, że jest to czas, kiedy trzeba działać razem i mamy nadzieję, że nasza cegiełka przyczyni się do poprawy sytuacji – mówi Mariusz Jachimczuk, Prezes Wydawnictwa Edgard, wydawca Kapitana Nauki. 

Kapitan Nauka planuje również kolejne działania mające na celu wsparcie szpitali i oddziałów pediatrycznych w kryzysowej sytuacji. 

Zobacz, co WOŚP kupiła w ramach walki z koronawirusem