Hong Kong rozważa poluzowanie swojej polityki „zero-Covid”

Hong Kong rozważa poluzowanie swojej polityki „zero-Covid”, ponieważ raport stwierdza, że ​​połowa sektora wystawienniczego na tym terytorium stanie w obliczu zamknięcia, jeśli ograniczenia nie zostaną złagodzone.

Podróżni przybywający do Hong Kongu z Chin nie będą już musieli poddawać się kwarantannie, co jest ważnym pierwszym krokiem w kierunku ponownego otwarcia granicy z kontynentem i ożywienia napływu odwiedzających, którzy są ważni dla lokalnej gospodarki. Dyrektor generalna Carrie Lam ogłosiła, że ​​od środy 15 września do miasta może wjechać maksymalnie 2000 osób dziennie, które nie były w obszarach średniego lub wysokiego ryzyka na kontynencie lub w Makau. Odwiedzający nadal będą potrzebować negatywnego testu na Covid przed przyjazdem i muszą wykonać kilka testów podczas pobytu w Hongkongu, aby upewnić się, że nie są zarażeni.

Program podróży „Come2HK” oznacza znaczne złagodzenie polityki podróży Hong Kongu w erze pandemii – jedne z najbardziej rygorystycznych na świecie, z obowiązkowymi kwarantannymi hotelowymi trwającymi nawet 21 dni. Strategia „zero-Covid” Hong Kongu doprowadziła do nałożenia przez władze surowych ograniczeń granicznych i zakazu lotów z krajów wyjątkowo wysokiego ryzyka, w nadziei, że powstrzymanie rozprzestrzeniania się społeczności lokalnej umożliwi ponowne otwarcie granic z Chinami kontynentalnymi. Jednak program nie jest wzajemny: podróżni z Hong Kongu na kontynent nadal muszą przejść kwarantannę.

Tymczasem raport sugeruje, że prawie połowa sektora wystaw i konwencji w Hong Kongu może zostać zamknięta do końca roku, jeśli władze nie złagodzą ograniczeń w podróżowaniu i nie wprowadzą większych dotacji, wynika z badania branżowego. Stowarzyszenie Przemysłu Wystawienniczo-Kongresowego w Hong Kongu, które opublikowało raport w poniedziałek, wezwało rząd do złagodzenia zasad kwarantanny Covid-19 dla uprawnionych osób podróżujących służbowo do udziału w wydarzeniach, konferencjach i konwencjach w mieście.

Ostrzegła, że ​​45% organizatorów imprez, wykonawców, spedytorów, biur podróży, dostawców sprzętu audiowizualnego i domów projektowych może zniknąć w ciągu 12 miesięcy, jeśli obecne środki kontroli zostaną utrzymane, a pomoc finansowa nie zostanie udzielona do końca tego roku.

W ankiecie przeprowadzonej w sierpniu wśród 60 członków stowarzyszenie wykryło, że organizatorzy wydarzeń i gracze z branży ponieśli w tym roku straty w wysokości 50 mln HKD. Według ankiety wszyscy respondenci stwierdzili, że podróże zagraniczne uczestników bez kwarantanny są ważne dla ich działalności, a 75% ostrzega, że ​​rozważy przeniesienie wydarzeń międzynarodowych gdzie indziej, jeśli Hongkong będzie nalegał na utrzymanie obecnych środków do końca roku.Stowarzyszenie wezwało Biuro Handlu i Rozwoju Gospodarczego do udzielenia większej pomocy i przygotowania mapy drogowej dla złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu, aby branża mogła planować z wyprzedzeniem, ostrzegając, że miasto może przegrać z zagranicznymi konkurentami.W rozmowie z South China Morning Post, Biuro poinformowało, że jest świadome ankiety i będzie nadal ściśle współpracować z sektorem, aby pracować nad ożywieniem wiodącej pozycji Hongkongu jako międzynarodowego centrum kongresowego, wystawienniczego i zaopatrzenia.

Źródło: toyworldmag.co.uk