GRA I ZABAWA już w ten weekend! Nie przegap!

Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy… W sobotę 24 listopada w Amberexpo  rozpoczną się 7. Targi Gra i Zabawa oraz 17. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi „Festiwal Gramy”. Swoją ofertę handlową zaprezentują liczący się na polskim rynku wydawcy, producenci i dystrybutorzy gier i zabawek.

PATRON MEDIALNY: RYNEK ZABAWEK

Będą emocje

Sercem imprezy tradycyjnie pozostanie Gralnia, gdzie będzie można przetestować ponad 2 tysiące gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych.  Na uczestników turniejów i konkursów czekać będą supernagrody.

W Strefie Nowości z Essen zaprezentowane zostaną premierowe tytuły gier przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych Spiel. W Strefie Star Wars  zostaną rozegrane turnieje X-Wing 2.0 (pod względem rangi pierwszy  w Europie i drugi na świecie) oraz Star Wars: Przeznaczenie. Fani „Gwiezdnych wojen” będą mogli wykazać się także swoją kreatywnością w konkursie cosplay oraz grach sytuacyjnych angażujących publiczność.

W sobotę 24 listopada odbędą się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych oraz Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich SA dla seniorów. Podczas targów zostaną też ogłoszone nazwiska laureatów mistrzostw Polski w grach planszowych: „Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo” i „Marco Polo”. Po raz drugi wybrana zostanie Gra Roku Targów Gra i Zabawa. Rok temu tytuł ten zdobyła „Ubongo” (Egmont Polska), a wyróżnienia otrzymały „Cortex” (Rebel) i „Orlean (Wydawnictwo Baldar).

Będzie fun

Targi Gra i Zabawa to również mnóstwo atrakcji dla dużych i małych: trampoliny, paintball laserowy, bowling, wielkoformatowe gry planszowe, możliwość gry w szachy z mistrzami, kreatywne warsztaty plastyczne, warsztaty i pokazy układanie kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty, podróże do świata nauki i fantastyki oraz strefa zabaw dla dzieci.

Sport to też zabawa

W sobotę w hali C Amberexpo odbędzie się V Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak, natomiast w niedzielę – Mistrzostwa Świata w Fit-Kid & Fitness Aerobic. To kombinacja umiejętności, sportu i roztańczonego widowiska. Na scenie zaprezentują się zawodnicy od 5. do 18. roku życia, a także roztańczone duety i formacje fitness.