Gra i Zabawa 2018: TU NIE BĘDZIE CZASU NA NUDĘ!

Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy. W sobotę 24 listopada w AMBEREXPO  ruszają 7. Targi GRA I ZABAWA           i 17. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Swoją ofertę handlową zaprezentują najbardziej liczący się na polskim rynku producenci i dystrybutorzy gier i zabawek.

A2_2

BĘDĄ EMOCJE

Sercemimprezy tradycyjnie będzie GRALNIA, gdzie można grać i testować ponad 2 tysiące gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych.  Do grania zapraszamy wszystkich – rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych. Na uczestników turniejów i konkursów czekać będą super nagrody (zapisy w Gralni).

W STREFIE NOWOŚCI Z ESSEN prezentowane będą premierowe tytuły gier, przywiezione prosto  z największych światowych targów gier planszowych SPIEL.

W STREFIE STAR WARS  zostaną rozegrane turnieje: X-Wing 2.0(pod względem rangi pierwszy  w Europie i drugi na świecie), Star Wars: Przeznaczenie.Fani Gwiezdnych Wojen będą mogli wykazać się także swoją kreatywnością w konkursie cosplay oraz grach sytuacyjnych angażujących publiczność.

W sobotę 24 listopada zapraszamy na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach błyskawicznych, a Seniorów do udziału                                w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

Na Targach  poznamy laureatów mistrzostw Polski w grach planszowych: Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo i Marco Polo. Po raz drugi wybrana zostanie GRA ROKU TARGÓW GRA I ZABAWA. W 2017 tytuł zdobyła gra Ubongo(Egmont Polska), a wyróżnienie Cortex (Rebel) i Orlean Wydawnictwa(Baldar).

BĘDZIE FUN

TARGI GRA I ZABAWA to również mnóstwo atrakcji dla dużych i małych: trampoliny, paintball laserowy, bowling, wielkoformatowe gry planszowe, możliwość gry w szachy z mistrzami, kreatywne warsztaty plastyczne, warsztaty i pokazy układanie kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty, podróże do świata nauki i fantastyki, strefa zabaw dla dzieci.

SPORT TO TEŻ ZABAWA

W sobotę w hali C AMBEREXPO odbędzie się V GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak. Najlepsi zawodnicy będą rywalizować o powołanie do Reprezentacji Polski Fitness. Natomiast w niedzielę – Mistrzostwa Świata w FIT-KID & Fitness Aerobic. To niesamowita kombinacja umiejętności, sportu i roztańczonego widowiska! Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia, a także roztańczone Duety i Formacje Fitness.

GRA i ZABAWA: 24-25.11.2018 r. 

ORGANIZATOR
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

PATRONATY HONOROWE
Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego
Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska